haber

Balkan Panayırı ile Balkan Beach bütünleşecek

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, her hafta cuma günleri makamını, Başkan Burada karavanıyla Nilüfer’in bir mahallesine taşımaya devam ediyor. Türkiye’ye örnek olan proje kapsamında sorun ve talepleri yerinde gözlemleyen Başkan Mustafa Bozbey, mahalle halkıyla da birebir görüşüyor.

 

Başkan Bozbey bu hafta makamını 12 bin nüfuslu Balkan Mahallesi’ne taşıdı. İlk olarak Muhtar Muhammed Gölcüklü ile görüşen Başkan Bozbey, mahallenin sorunlarını dinledi. Nilüfer Belediyesi’nin verdiği hizmetler için Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür eden Muhtar Gölcüklü, mahallenin meydan, spor salonu, kültür merkezi gibi ihtiyaçlarına değindi. Stratejik planda yer alan kültür merkezinin bir an önce yapılması gerektiğine dikkat çeken Gölcüklü, Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nda bulunan taksi durağının da başka yere nakledilmesini istedi.


Balkan Mahallesi’nin nüfus olarak geliştiğini kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, “Yapılaşmanın devam ettiği bölgede kurum olarak ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyoruz. Bu mahalleye yapılacak yeşil alanların yanı sıra spor, kültür ve sosyal alanlar bölgeyi ön plana çıkaracak. Hizmetlerimizle mahalle halkımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Balkan Mahallesi en sorunsuz bölgelerimizden bir tanesi” diye konuştu.

 

Balkan Panayırı şenlik havasında gerçekleşecek

Mahallede her yıl düzenlenen Balkan Panayırı’nın kapsamını sosyal yönden geliştirerek daha renkli hale getirmek istediklerini de ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Balkan Panayırı’nı bu yıl içerik olarak daha zengin hale getirmeyi planlıyoruz. Geçen yıl başlayan Balkan Beach Şampiyonası’nı bu sefer Balkan Panayırı ile bütünleştirerek farklı kimliğe bürünmesini arzu ediyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu ile görüşeceğiz. Bölgede iki ayrı plaj voleybolu sahası ve tesis planlayacağız. Böylece panayırımız sportif etkinlikle bütünleşerek, içerik olarak daha da zenginleşecek” dedi. Mahalleyi gezerek incelemelerde bulunan Başkan Bozbey, karavanında da görüşmelerini gerçekleştirdi.