haber

Başkan Bozbey’den Vali Küçük’e hayırlı olsun ziyareti

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Şanlıurfa Valisi iken son valiler kararnamesiyle Bursa’ya atanan Vali İzzettin Küçük’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Heykel’deki tarihi Valilik Binası’nda gerçekleşen ziyarette Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız, Nazlı Yazgan ve Adil Kayaoğlu da hazır bulundu. 

Vali İzzettin Küçük’e yeni görevi için “Hayırlı olsun” dileklerini ileten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, memnuniyetini dile getirdi. 
Nilüfer’in  tarihi geçmişi hakkında Vali Küçük’e bilgiler veren Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin yapmış olduğu insan odaklı hizmet ve projeleri de anlattı.

Tarihi ve doğal  güzelliklere sahip Gölyazı ve Misi’de yapılan çalışmaları Vali Küçük’e aktaran Başkan Bozbey, “Her iki mahallemizde de cephe sağlıklaştırma çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında Gölyazı’da ilk olarak antik kente de ismini veren Apollon tapınağının bulunduğu Kız Ada üzerinde arkeolojik kazı çalışmalarına başlandı. Bölgede bulunan 3 bin kişilik anfi tiyatroyu da gün yüzüne çıkardığımızda bölgede inanılmaz bir turizm hareketliliği yaşanacak” dedi.

Kent yöneticiliğinde 17 yılı geride bıraktığını belirten Başkan Bozbey, “Bizler, kurumlarla işbirliğine çok önem veriyoruz. Bir çok ortak projeler üretiyoruz. Antalya’ya atanan Vali Münir Karaloğlu ile Nilüfer’de çok güzel işler yaptık. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerle de yerel yöneticiler olarak hep beraber güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Nilüfer Belediyesi olarak eğitime verdikleri büyük destekleri de anlatan Bozbey, “İnsan öncelikli projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Farklı projelere ve inovasyona önem veren bir kurumuz. Nilüfer hızla büyüyen, her yıl büyük göç alan bir kent. Nilüferlileri gülümsetmek için çalışıyoruz” dedi. 

Yaptıkları çalışmaların Türkiye dışında da yankı bulduğunu söyleyen Bozbey, 2013 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’dan (EFQM) Vatandaşa Değer Katma Kategorisi Başarı Ödülü ile geçtiğimiz hafta Avrupa Konseyi’nden Avrupa Diploması aldıklarını da sözlerine ekledi. 

Bursa Valisi İzzettin Küçük de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bursa’ya tüm ilçeleriyle sahip çıkacaklarını belirten Vali Küçük, “Şehir bütünüyle güzel veya kötü olur. İlçe yönetimleri ayrı ama Bursa’nın tamamına değer katacak çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu. Vali Küçük, en kısa zamanda Nilüfer’i gezeceklerini de belirtti.