haber

Başkan Bozbey Somalı kadın ve çocuklarla buluştu

Bursa, 13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerini konuk etti. Bursa Kadın Kuruluşları Birliği, Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği ile Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı iş birliğiyle düzenlenen organizasyonla Bursa’ya gelen Somalı konuklar, Holiday Inn Otel’e yerleşti. 3 gün boyunca Bursa’da kalacak olan 54 kadın ve çocuğu ilk ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu.

 

Ailelere başsağlığı dileklerinde bulunan Başkan Mustafa Bozbey, “Acınızı paylaşıyoruz. Gerçekten hepimizin yüreği dağlandı. Ama Nilüfer Belediyesi olarak biz her zaman sizinle omuz omuza olmaya hazırız. Bursa Kadın Kuruluşları Birliği’ne sizi bizimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bundan sonrada bir ihtiyacınız olduğunda bizi ilgilendiren konularda birliğimiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz,” dedi.

 

Başkan Bozbey, daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler verirken, hatıra fotoğrafı da çektirdi. Konuklar daha sonra Gölyazı’ya giderek burada gezme ve dinlenme imkânı da buldular.

 

Nilüfer Belediyesi’nin Karaman Mahallesi Pazar Alanı’nda düzenlediği açık hava sinemasına da katılan aileler Düğün Dernek filmini izleyerek keyifli vakit geçirdiler.