haber

Başkan Erdem Çalı sakinlerini dinledi

Çalı Mahallesi sakinleri ile çevrimiçi buluşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yeni projelerle vatandaşları rahat ettirmek istediklerini belirtti. Mahalleye bir Spor Parkı kazandıracaklarını açıklayan Başkan Erdem, 13 Haziran’da da Geleneksel Çalı Yağlı Güreşleri’ni yapacaklarını söyledi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, pandemi döneminde çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği mahalle buluşmalarını bu defa Nilüfer’in Çalı Mahallesi sakinleriyle yaptı. “Turgay Başkan’la Mahalle Buluşmaları” adı altında gerçekleşen toplantı büyük ilgi gördü. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Çalı Mahalle Muhtarı Kaan Doğan, Çalı Mahalle Komitesi üyeleri, Çalı Çevre ve Kültür Derneği (ÇEKÜDER) üyeleri ve mahalleliler Başkan Erdem ile çevrimiçi buluşarak hem mahallenin sorunlarını anlatıp yeni önerilerini dile getirdiler, hem de memnun kaldıkları çalışmalar için teşekkür ettiler.

Ormanlık alana yakınlığı nedeniyle Çalı’nın temiz havasında yaşamaktan çok memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar Başkan Erdem’den yeni bir kent ormanı istediler. Pazar yeri ile ilgili sıkıntılarını da dile getiren mahalle sakinleri mahalleleri için daha fazla park ve spor alanı istediler. Vatandaşların, sokak hayvanları ile ilgili sorunların çözümü ile ilgili önerilerini de paylaştığı buluşmada çok sayıda katılımcı her yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören Çalı Köy Filmleri Festivali için de Başkan Erdem’e teşekkür ederek, etkinliği bu yıl da heyecanla beklediklerini ifade ettiler.

Çalı Mahallesi sakinleri, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Atatürk Caddesi üzerindeki köprünün Nilüfer Belediyesi tarafından yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Erdem’e teşekkürlerini ilettiler. Bütün soruları ve önerileri tek tek yanıtlayan Başkan Turgay Erdem, Çalı’ya bu yıl içinde bir Spor Parkı yapacaklarını söyledi. Çalı’daki sokak hayvanı sayısının giderek arttığını söyleyen Başkan Erdem, Nilüfer’de oluşturacakları yeni yaşam alanında sokaktaki can dostlar için iyi bir ortam sağlanacağını belirterek “ Orman Genel Müdürlüğü’nde onay sürecindeki projemizi yakın zamanda hayata geçireceğiz” dedi.

Çalı’daki ikinci pazaryeri talebi için Pazarcılar Odası ile görüşeceğini söyleyen Başkan Erdem, atıl durumdaki mahalle hamamı ile ilgili şikayeti değerlendirip çözüm için hemen harekete geçeceklerini ifade etti. Hayırsever desteği ile mahallenin ihtiyaç duyduğu yeni bir okul için ellerinden geleni yapacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Erdem, 13 Haziran’da 59. Geleneksel Tarihi Çalı Güreşleri’ni yapacaklarını belirterek “Bu yıl Türkiye’de sadece üç kentte yağlı güreşler düzenleniyor. Bu kentlerden biri de Nilüfer” dedi.

Toplantının çok verimli geçtiğini söyleyen Başkan Turgay Erdem  “Çalı’da elimizden geldiğince eksiklikleri gidermeye çalışacağız. Yeni projelerle vatandaşlarımızı rahat ettirmek en büyük amacımız. Çalı köklü ve önem verdiğimiz bir mahalle, çok hızlı gelişen bir mahalle.  Biz de bu hızlı gelişime ayak uydurmaya çalışıyoruz. Eşit hizmet anlayışı içinde bütün bölgelere hizmet götürüyoruz. Öncelikle ihtiyaçları belirlemek için bu toplantıları yapıyoruz, Önerileriniz değerlendireceğiz. İnşallah yüz yüze de en kısa zamanda bir araya geliriz” diye konuştu.