haber

Başkan Erdem: “İnsanların keyif alacağı kent için çalışıyoruz”

Bursa Fan Club Derneği’nin 659. Olağan Toplantısı’na katılan Başkan Turgay Erdem, Nilüfer’deki belediyecilik anlayışını, Tarım Yılı, Gıda Yılı ve İklim Yılı’nda hayata geçirdikleri projeleri paylaşarak, “Biz, bir insanın yaşamaktan keyif alacağı bir kent yaşamı yaratmak istiyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz” dedi.

 

Bursa’ya değer katan projelere imza atan Bursa Fan Club Derneği, 659. Olağan Toplantısı’nda Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ağırladı. Bursa Fan Club Derneği Başkanı Mehmet Galip Toplan, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin katıldığı toplantıda Başkan Turgay Erdem, Nilüfer’e ve Bursa’ya dair samimi açıklamalar yaptı. Bursa Fan Club Derneği Genel Sekreteri Murat Hoşgör’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Bursa Fan Club Derneği Başkanı Mehmet Galip Toplan da, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gecede konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer’de uyguladıkları belediyecilik anlayışını, 2020 Tarım Yılı, 2021 Gıda Yılı ve 2022’de ilan edilen İklim Yılı boyunca yaptıkları çalışmaları paylaştı. “Biz, bir insanın yaşamaktan keyif alacağı bir kent yaşamı yaratmak istiyoruz” diyen Başkan Turgay Erdem, çalışmaları da bu yönde sürdürdüklerini vurguladı.

Nilüfer Belediyesi’nin, belediyeciliğe bakış açısının altyapı hizmetlerinden ibaret olmadığına dikkat çeken Başkan Erdem, “Biz, mutluluğun peşindeyiz. O nedenle yurttaşlarımızı kültürel anlamda da besleyip doyurmak, sportif ihtiyaçlarını da karşılamak ve spora teşvik etmek ve ona her anlamda sağlıklı bir yaşam alanı sunmakla yükümlüyüz. İnsanın mutluluğu, dünyanın geri kalanından bağımsız bir konu değildir. Küresel kirlenme sonucu iklimler değişirken, bu gezegen bir kuraklık ve gıda krizine doğru adım adım ilerlerken, biz sadece altyapı hizmetleriyle, sadece yol yapmakla yetinemeyiz. Biz gidişatı görmek ve yurttaşlarımıza da göstermek zorundayız. Önlem için neler yapabileceğimizi de anlatarak toplumda bir farkındalık yaratmak zorundayız” diye konuştu.

Nilüfer Belediyesi’nin ilan ettiği Tarım Yılı, Gıda Yılı ve İklim Yılı’nda farkındalık yaratacak çalışmalar yaptığını belirten Başkan Turgay Erdem, “Kimilerine göre bir ilçe belediyesinin tarımla, iklimle uğraşması anlamsız olabilir ama bizim kent yönetimine bakışımız da evrensel ölçektedir. Bu nedenle tarımla ilgileniyoruz, iklim değişikliğine duyarsız kalamıyoruz. Biz sadece çiftçiyi değil, kent insanını da tarımsal üretime teşvik ediyoruz. Ata tohumlarımızı yaşatmak ve yaygınlaştırmak için çabalıyoruz. Bunun ne kadar değerli olduğunu pandemi sürecinde herkes daha iyi anladı. Bugün; gıda konusunda kendine yetebilen bir ülke iken, dışa bağımlı hale gelmenin sancılarını yaşıyoruz. Biz de diyoruz ki; yanlış tarım politikalarından vazgeçip bir üretim seferberliği başlatırsak, biz yeniden kendine yetebilen bir ülke haline gelebiliriz. Her şey farkındalık yaratmakla başlar, iklim için de aynı şey geçerli. İklim değişikliğinin ana aktörü insan. Yani bizim hatalarımız, bizi bu noktaya getirdi. Öyleyse yanlışlarımızdan dönersek, bu kötüye gidişi de en azından yavaşlatabiliriz. Bu nedenle gücümüz yettiği ölçüde farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Buluşmada, Nilüfer Belediyesi’nin insan odaklı çalışmalarının yer aldığı kısa film de, ilgiyle izlendi. Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşılayan Bursa Fan Club Derneği, yönetim ve üyeleri, Başkan Turgay Erdem’e başarılı çalışmalarının devamını diledi. Bursa Fan Club Derneği Başkanı Mehmet Galip Toplan, “Bizler, ülkesine ve şehrine aşık olan, bu şehre ve ülkeye hizmetin ibadet olduğunu düşünen kişileriz. Onun için bir aradayız. Siyasi ceketlerimizi bırakıp, burada şehrimizle, ülkemizle dertlenen insanlarız. Ve bunu her platformda dile getirme çabası içinde olduk” diye konuştu. Nilüfer Belediyesi’nin, yeşile sahip çıkan, insan odaklı hizmetler üreten belediyecilik anlayışıyla öncü olduğunu belirten Toplan, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür ederek günün anısına hediye verdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Fan Club Derneği üyelerinin Nilüfer’e ve Bursa’ya dair yönelttiği soruları da samimiyetle cevapladı.