haber

Beşevler Cimnastik Salonu’nun açılışını Kılıçdaroğlu yaptı

Türk sporuna verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Nilüfer Belediyesi, kente, Beşevler Cimnastik Salonu’nu kazandırdı. Türkiye’nin en donanımlı salonu olan Beşevler Cimnastik Salonu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı görkemli bir törenle açıldı.


Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Genel Başkanı ve beraberindekileri salonun önünde karşıladı. Halkın büyük ilgi gösterdiği açılış törenine, CHP Genel Başkan Yardımcıları Lale Karabıyık ve Seyit Torun, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Bursa Milletvekilleri, CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal da katıldı.

 

Kılıçdaroğlu: Herkese eşit davranıyoruz

Törende, cimnastikçi çocuklarla birlikte kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nilüfer’de olmaktan gurur duyduğunu söyledi. CHP’li belediye başkanlarına iki konuda talimat verdiğini belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Belediye başkanlarıma talimat verdim; ‘Hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayacaksınız’, diye. Bir de, ‘Seçilince beldeniz için harcadığınız her kuruşun hesabını belde halkına vereceksiniz’, dedim. Bu nedenle kimse belediye işlerinden dolayı en ufak kaygıya kapılmasın, yolumuz doğru. Her kuruşun hesabını veriyoruz ve herkese eşit davranıyoruz. Bu aynı zamanda Atatürk’ün de en büyük özlemidir. Çünkü o der ki ‘Toplanan her kuruş verginin hesabını, parlamento, millete vermek zorundadır’. Her yurttaşa eşit davranılması da Atatürk’ün hedeflerinden biridir.”

 

Kılıçdaroğlu: 2019 seçimlerinde Bursa’yı alacağız

2019 seçimlerinde Bursa’da iddialı olduklarını vurgulayan CHP lideri konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bursa, tarihi bakımdan çok önemli bir yer. Osmanlı’ya başkentlik yapmış. Ama Bursa’nın son yıllarda tarihi törpülendi. Bursa yeşil Bursa idi, ama bugün beton Bursa oldu. 2019’da Bursa’da sizlerin desteğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız. Bu konuda kararlıyız. Bursa’yı eski görkemli günlerine kavuşturacağız. Bursa kimliğini tüm dünyaya özgürce aktarabilmelidir, bunun önünü açacağız. Büyükşehir Belediyesi’ni alınca kırsalın da sorunları çözeceğiz ve kentle arasında iletişimi arttıracağız.  Çiftçilerimiz ‘Ürün satamıyorum’ demeyecek. Biz her kuruşun hesabını halka vermekten onur duyarız.”

 

Kılıçdaroğlu: Atatürk tüm inanç ve kimliklere saygılıydı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gösterilen ilginin son dönemde arttığına da değinen Kılıçdaroğlu, “ Son günlerde Atatürk’e gösterilen yoğun ilgi bizi mutlu ediyor. Çünkü o bizim ortak değerimizdir. Hangi kimlikten ve inançtan olursak olalım, o bizim ortak değerimizdir. Ama ortak değerimize sahip çıkarken birilerini karalayarak kötüleyerek yola çıkarsak samimi olmadığımız ortaya çıkar. Bu ülkede taş üstüne taş koyan tüm siyasilere şükran borçluyuz ve saygıyla anıyorum. Kimsenin arkasından kötü söz söylemem. Ama birileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten örnek verip, hayatta olmayan başka bir siyasiye kötü söz söylüyorsa Atatürk’ün yoldaşını beğenmediğini, aslında gönlünde Atatürk’ü de istemediğini gösteriyor. Biz, bütün söylemlerimizde samimiyiz. Cumhuriyet ortak değerimiz ve onu kuran Atatürk. Ne demiş Atatürk, ‘Cumhuriyet kimsesizlerin kimidir’. Ne demek bu?  Herkes kucaklanacak ve kimsesiz hissetmeyecek. Yurtta, dünyada barışı savunmak hepimizin ortak değeri olmalıdır, o ortak değerin sahibi de Atatürk. Onu 80 milyon sahiplenmelidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarının bile saygı duyduğu, dünyanın yetiştirdiği en önemli liderlerden birdir. O, tüm inanç ve kimliklere saygılıdır” ifadelerini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu: Yurt sorununu çözeceğiz

CHP’li belediyelerin hizmet verdiğini, öğrenciler için yurt yaptıklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda öğrencilerin yurt sorununu da çözeceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Benim halkıma bir sözüm var. Bizim iktidarımızda en geç 1 yılda hiçbir öğrenci ‘Benim yurdum yok’ demeyecek. 15 yılda yapamadılar biz 1 yılda yapacağız” dedi.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılan Beşevler Cimnastik Salonu’nun açılışına katılmaktan onur duyduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Çocuklarımızın en iyi okullarda, tesislerde yetişmesi gerekir. Atalarımız mücadele ederek bize güzel bir ülke bıraktı. Biz de çocuklarımıza daha iyisini bırakmalıyız” dedi.

 

Bozbey: Değişimi yönetiyoruz

Nilüfer’e spor kenti kimliği kazandıran, projenin mimarı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de yaptığı konuşmada Bursa’da böylesine donanımlı bir salon yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Eşitlikçi, hak temelli, kimseyi ötekileştirmeyen yönetim anlayışı ile 1999’dan bugüne değişimi yönettiklerini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, kente kazandırılan projeler hakkında bilgi verdi. Bozbey şöyle devam etti: “Sayın Genel Başkanım, sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda, kadınlara, çocuklara yönelik çalışmalarımıza da hız verdik. Kız öğrenci yurdumuz yakında hizmete girecek. Kadın ve Çocuk Akademileri’ni çoğaltıyoruz. Çok yakında bu akademilerin sayısını 3’e yükselteceğiz. Nilüfer kreşi de hizmete girmek için gün sayıyor” dedi.

 

Bozbey: Cimnastiğin kalbi Nilüfer’de atacak

Hayata geçirilen projelerle Nilüfer’de mutluluğun da arttığını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, şöyle devam etti:  “Son yaptığımız kamuoyu araştırmasına göre, Nilüfer’de mutluluk oranı yüzde 88’dir. İşte bugün, tüm çalışmalarımızla değişimi yönettiğimiz, sporun kenti Nilüfer’de, çok heyecanlandığımız, cimnastik dalına adadığımız bu salonun açılışını yapıyoruz. Beşevler Cimnastik Salonu, Nilüfer’in örnek gösterilecek, Türk sporuna büyük katkı sunacak olan bir salondur. En önemlisi, sporun anası sayılan cimnastiğin kalbi, bu salonla bundan böyle Nilüfer’de atacak. Daha şimdiden, burada Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun düzenlediği şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Ayrıca,  Beşevler Cimnastik Salonu’nda 9 ayda yaklaşık 4 bin çocuğun cimnastik eğitimi almış olması, bu görüşümüzü destekler niteliktedir. Şu anda da toplam 600 çocuğumuz eğitim almaya devam ediyor. Bu kısa zamanda, büyük başarılara da imza atıldı.”

 

Bozbey, 320 kişilik seyirci kapasitesine sahip olan Beşevler Cimnastik Salonu’nun ayrıca, yenilenebilir enerjiye dönük çalışmalar kapsamında, 208 metrekare güneş paneli sayesinde, kendi enerjisini ürettiğini de sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kılıçdaroğlu’na, günün anısına NİLSEM kursiyerlerinin kozadan yaptığı bir tabloyu hediye etti.

 

Ardından da Türkiye’nin en modern cimnastik salonu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve minik cimnastikçiler tarafından açıldı. Başkan Bozbey, salonu CHP Genel Başkanı ve diğer konuklara gezdirerek bilgi verdi. CHP Genel Başkanı, bir süre salonda devam eden cimnastik müsabakalarını da izledi.