haber

BİZİM Ev katılımcılarından Eskişehir çıkarması

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, katılımcılarına yönelik sosyal faaliyetlerine devam ediyor. Bizim Ev katılımcıları, aileleriyle Eskişehir’e düzenlenen geziye katılarak hem kentin tarihi ve doğal güzelliklere sahip yerlerini gezdi hem de birlikte güzel vakit geçirdi.


Farklı tarihlerde düzenlenen 4 ayrı geziye toplam 271 kişi katıldı. Keyifli geçen gezilerde katılımcılar ve aileleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Kentpark, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Bilim Deney Merkezi ve Hayvanat Bahçesi'ni gezdi. Katılımcılar ayrıca, rehberler eşliğinde yapılan ziyaretlerde mekânlar hakkında ayrıntılı bilgi alma fırsatı da buldu. Gezi sırasında Nilüfer Belediyesi'ne ait liftli araçlar da tekerlekli sandalye kullanıcıları için hizmet verirken, işitme engelli katılımcılar için de işaret diline çeviri desteği sunuldu.


Verimli ve eğlenceli bir gezi gerçekleştirdiklerini söyleyen Bizim Ev katılımcıları, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e, kendilerine sunduğu imkan için teşekkür ettiler.