haber

Bozbey 2 bin kilogram atık pil toplayan öğrencileri ödüllendirdi

Ödül töreninde konuşan Başkan Bozbey, “Çevreyi koruma adına ne gerekiyorsa yapacağız. Nilüfer Belediyesi bu konuda Türkiye’de öncü ve lider bir kurum” dedi.

 

Bursa genelinde toplam 37 okulun katıldığı Atık Pil Toplama Kampanyası’nda amaca ulaşıldı. Kampanyaya katılan okullar toplam 4 bin 901 kilogram pil toplayarak,çevrenin korunmasına önemli bir katkı sağladı.  

15 Ekim 2015-30 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen kampanyada en fazla pili, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu toplayarak hem Nilüfer hem de Bursa’da birinci oldu. Toplam 2 bin kilogram atık pil toplayan çevreci öğrenciler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından ödüllendirildi.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda düzenlenen ödül törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Necat Vatansever, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu Müdürü Erol Ardahanlıoğlu ile çevreci öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Başkan Mustafa Bozbey, “Çevre bilincine çok fazla ihtiyacımız olduğu süreçte bunu başarabilmeniz çok önemli.  Doğaya atılan her pilin, çevreye ve suya ne kadar zarar verdiğini biliyoruz. Pilleri doğaya atmak yerine, onları bilinçli bir şekilde toplayıp bertaraf etmemiz gerekiyor” dedi.

Bozbey sanayicilere seslendi: Çevreye duyarlı olalım

Sanayi sektöründe de çevre duyarlılığının artması gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozbey, “Konutlarda bu duyarlılığın arttığını görüyoruz ancak sanayi sektöründe ne yazık ki böyle değil. Sizlerin aracılığıyla sanayicilerimize seslenmek istiyorum. Gelin, çevreye sahip çıkalım, çevreye duyarlı olalım ve çevre kirleticilerini her ne pahasına olursa olsun önleyelim. Geleceğimize bu şekilde önemli bir katkı sağlayalım. Çünkü çevre, ya hepimizi mahfedecek ya da koruyacak. Çevrenin bizi koruması için ne gerekiyorsa yapalım. Atık pil ve atık yağları bilinçli şekilde toplayalım ve gaz salımını önleyelim” şeklinde konuştu.

Nilüfer Belediyesi’nin çevre konusunda Türkiye’de öncü ve lider bir kurum olduğunu belirten Başkan Bozbey, “Nilüfer Belediyesi, görevi olmamasına rağmen birçok çevre projesini geleceğimiz adına yürütmektedir. Biz biliyoruz ki doğayla ve çevreyle dost olan, gelecekte de çok iyi yönetici ve insan olarak anılacaktır. Çevre ve geleceğimiz adına sizleri, öğretmenlerimizi ve ailelerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey, çevreci öğrenciler adına ödülü Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu Müdürü Erol Ardahanlıoğlu’na verdi.