haber

Bozbey 23 Nisan Mahallesi’nde vatandaşla buluştu

Bozbey, Başkan Burada karavanı ile gittiği 55’inci mahalle olan 23 Nisan Mahallesi’nde yapılaşmanın birkaç yıl içinde tamamlanmasıyla sorunların da ortadan kalkacağını belirtti.

 

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mahallelerde yaşanan sorunları yerinde görmek, halkın talep ve önerilerini yüz yüze dinlemek amacıyla başlatılan Başkan Burada projesi kapsamında, makamını cuma günleri ilçenin farklı bir mahallesine taşıyor. Bu güne kadar Nilüfer’in 64 mahallesinden 55 mahallesini proje kapsamında ziyaret eden Başkan Bozbey, mahallelerde bazen tek tek bazen gruplar halinde çok sayıda vatandaşla görüşerek talep ve önerilerini dinledi.

Son olarak Nilüfer’in yeni mahallelerinden biri olan ve  nüfusu hızla artan 23 Nisan Mahallesi’ne Başkan Burada karavanını taşıyan Bozbey, sorunların çözümü hakkında vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Bozbey, ilk görüşmesini Mahalle Muhtarı Şenol Özen ile yaptı. 23 Nisan Mahallesi’nde yoğun bir yapılaşma olduğunu kaydeden Özen, Nilüfer Belediyesi’ne hizmet ve yatırımlarından dolayı teşekkür etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de 23 Nisan Mahallesi’nin yapılaşmanın tamamlanmasının ardından Nilüfer’in modern yüzü olacağını kaydetti. Başkan Bozbey, İzmir Yolu’ndan 23 Nisan Mahallesi’ne yol yapım çalışmaları olduğunu ve trafik sorununun bu yolun açılmasıyla birlikte çözüleceğini vurguladı. Bozbey, mahallede tretuvar ve asfalt çalışmalarının yanı sıra yeşil alanlarla ilgili düzenlemelerin de devam ettiğini söyledi. 23 Nisan Mahallesi’nde hayırsever desteğiyle inşaatına başlanan Aile Sağlığı Merkezi’nin yakında tamamlanarak hizmete başlayacağını söyleyen Bozbey, mahallede spor alanları ve yeni parklar için de çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Nilüfer’de nüfusun her geçen gün arttığına dikkat çeken Bozbey, Nilüfer’in 64 mahallesine de aynı hizmetleri götürmek için yoğun çaba harcadıklarını belirtti.

Gün boyu çalışmalarını 23 Nisan Mahallesi’nde Başkan Burada Karavanı’nda sürdüren Bozbey, günlük randevularını da burada gerçekleştirdi.