haber

Bozbey: Akçalar Sosyal Tesisi’nde amacımıza ulaştık

Akçalar Sosyal Tesisi ve Halı Sahası’nda düzenlenen  Halı Saha Turnuvası renkli anlara sahne oldu. 7 farklı mahalleden 15 takımın katıldığı turnuvanın final maçı coşku içinde gerçekleşti. Nilüfer’in Çaylı, Ayva, Demirci, Konaklı mahallelerinin aralarında bulunduğu 7 mahalleden 150 sporcunun katıldığı Halı Saha Turnuvası’nın final maçı heyecanlı geçti.  


Kıvanç Kılıç ve Hasan Üzel’in düzenlediği Halı Saha Turnuvası’nda final maçı Konaklıspor ve Akçalar Osmanlıspor arasında oynandı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı final maçını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Akçalar Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Keser de izledi. Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın şampiyonu Akçalar Osmanlıspor oldu.

 

Turnuvaya katılan tüm sporcuları kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Akçalar Sosyal Tesisi ve Halı Sahası’nın bölgenin büyük bir ihtiyacını karşıladığını söyledi. Başkan Bozbey, “Kazanan takımı ve turnuvaya katılan tüm takımlarımızı kutluyorum. Bu alanı oluşturduğumuzda sosyal alan merkezi olsun istiyorduk. Şuan görüyoruz ki gerçekten merkez olmuş durumda. Spor kardeşlik, dostluk, dayanışma demek. Bu anlamda herkesin 7den 77ye sporla uğraşması Nilüfer Belediyesi olarak 1999 yılından beri isteğimiz, arzumuz olmuştur. Bundan sonra burada yine bu tür spor etkinliklinde hep birlikte dayanışma içerisinde olmanızı diliyorum” dedi.

 

Spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerini kaydeden Başkan Bozbey, “Spor kentini oluşturabilmek için spor yapanların sayısının artması lazım. Özellikle belirli yaş grubu için söylüyorum, ‘Ben 60, 70 yaşındayım spor yapamam, yürüyemem, herhangi bir sporla uğraşamam’ diyenlere sesleniyorum. Gerçekten bilinçli bir şekilde spor yaparsak, yaşamı sporla birleştirirsek sağlıklı yaşlanırız, bazı rahatsızlıkları en az yaşamış oluruz. Sporun hayatımızda bu denli önemi vardır” diye kaydetti.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, konuşmasının ardından sporculara ödüllerini verdi.