haber

Bozbey: Amatör spor kulüpleri çocukları spora yönlendirmeli

Nilüfer Belediyesi’nin spor sahası ve yer tahsisi yaptığı Ataevler Spor Kulübü’nün düzenlediği yüzme kursuna katılan öğrencilerin sertifikalarını, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey verdi. Sertifika töreni Başkan Bozbey’in Halk Evi’ndeki makamında gerçekleşti. 


Bozbey’in elinden sertifikalarını alan 26 öğrenci ile Ataevler Spor Kulübü Başkanı Cem Fırat ve eğitmenler, Nilüfer Belediyesi’nin kulübe verdiği destek için teşekkür ettiler.
Her zaman amatör spor kulüplerinin yanında olduklarını belirten Başkan Mustafa Bozbey de, her kesimin, özellikle de çocukların ve gençlerin sporla ilgilenmesi için çaba sarf ettiklerini belirti. 


Birçok mahallede amatör spor kulüplerinin faaliyette olduğunu belirten Bozbey, bu kulüplerin amacına da vurgu yaptı. Bozbey, “Amatör spor kulüplerinin amacı mahallelerindeki çocukları spora teşvik etmek, onları spora yönlendirmek olmalıdır. Desteklerimizi de bu ilkelere uyan kulüplere veriyoruz. Eğer bu amaca yönelik hizmet etmeyen spor kulüplerimiz olursa onlara verdiğimiz tüm desteği geri çekeriz. Hatta protokol çerçevesinde tahsis ettiğimiz spor sahalarını ve kafeteryaları da boşaltmalarını isteriz” dedi.