haber

Bozbey Cumhuriyet Mahallesi’nde sorunları dinledi

Başkan Burada projesi kapsamında makamını her hafta Nilüfer'in farklı bir mahallesine taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Bozbey, mahalle halkının talep ve önerilerini yerinde dinledi. İlk olarak Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez'i muhtarlık makamında ziyaret eden Başkan Bozbey, ardından karavana geçerek vatandaşlarla görüştü.

 

Başkan Burada karavanında da Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Dilek Tez ile görüşen Başkan Bozbey, mahallede uygulanan projeler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dilek Tez'in kentsel dönüşümle ilgili yaşanan sıkıntıları aktarmasının ardından Başkan Bozbey de konunun Bursa'nın kanayan yarası haline geldiğini söyledi. Bozbey, "Cumhuriyet Mahallemiz Nilüfer'in en eski mahallelerinden. Burada yapılan kentsel dönüşüm maalesef bir taraftan mahallemizi kirletiyor, diğer taraftan da yoğunluğu artırıyor. Mahallemizin kirlenmemesi konusunda özellikle muhtarımız ve azalarımızın vermiş olduğu mücadeleyi biliyorum ve onları kutluyorum. Neticede bu mahallemizde vatandaşlarımız huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşıyorlardı. Ama endişe şu ki, bu kentsel dönüşümle ilgili mahallede oluşacak yoğunluktan dolayı burada huzurun kaçması endişe verici bir durum olarak ortaya çıkıyor. Kentsel dönüşüm Bursa'nın önemli bir yarası. Bu konuda insanlarımızın ortak düşüncelerini almadan yapılan uygulamalar kötü örnek oldu. Bunları biz Bursalılar olarak, Nilüferliler olarak hak etmiyoruz. Bursa'nın diğer bölgelerinde de aynı şekilde kötü örnekler ortaya çıkıyor. Kentin içindeki yoğunluğu artırmakla aslında biz kentliye haksızlık ediyoruz" diye konuştu. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez de mahallede yapılan çalışmalar hakkında Başkan Bozbey'e bilgi verdi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Kadın Dayanışma Derneği’ni de ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar dileyen Başkan Bozbey, Başkan Burada projesi kapsamında gün boyuca hem mahalle sakinleriyle bir araya geldi, hem çalışmalarını buradaki karavanda sürdürdü.