haber

Bozbey’den Işıktepe’ye pazaryeri sözü

Başkan Burada karavanını Işıktepe Mahallesi’ne taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mahallenin istediği pazaryeri için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Bozbey,  “Çok amaçlı kullanılacak pazaryerinin bölgedeki önemli bir eksiği gidereceğine inanıyoruz” dedi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada projesi kapsamında bu hafta makamını Işıktepe Mahallesi’ne taşıdı. Mahalle halkıyla bir araya gelerek sohbet eden, sorun ve talepleri yerinde dinleyen Bozbey, cuma namazını da Işıktepe Mahallesi’nde kıldı. Cuma namazının ardından mahalle sakini İbrahim Çakıroğlu’nun cenaze namazına da katılan Başkan Bozbey, daha sonra Muhtar Halim Sarıyel ile bir araya geldi. Başkan Bozbey’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Muhtar Halim Sarıyel  “Nilüfer Belediyesi bu güne kadar mahallemizdeki birçok sorunu çözdü. Başkan Bozbey ve ekibine mahalle sakinleri olarak minnettarız. 4 bin 500 nüfuslu Işıktepe’de tek sıkıntımız pazaryeri. Mahallemiz; otopark, kurban kesim yeri ve cemiyetler için de çok amaçlı olarak kullanabileceğimiz bir pazaryerine kavuşursa çok mutlu olacağız. Mahalle Komitesi olarak bu konuda Nilüfer Belediyesi’ne başvurumuzu yaptık” dedi.

 

Işıktepe Mahallesi’nin Nilüfer’de önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Bozbey de “Mahalle Komitesi’nden gelen pazaryeri talebiyle ilgili gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılmasının ardından projeye başlayacağız. Çok amaçlı kullanılacak pazaryerinin bölgedeki önemli bir eksiği gidereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

“Kentsel yenilemeyi Işıktepe halkıyla ele alacağız”

Nilüfer’de planlanan kentsel yenileme bölgelerinden bir tanesinin de Işıktepe olduğunu söyleyen Bozbey “Daha önce 11 kentsel yenileme bölgesi belirledik. Ataevler’den sonra Işıktepede’de bir kentsel yenileme projesi planlıyoruz. Konuyla ilgili Mahalle Komitesi aracılığıyla bölge halkıyla bir araya gelerek projeyi masaya yatıracağız. Burada yaşam kalitesini ve yeşil alan oranını artırarak Nilüfer’de yepyeni bir mahalle ortaya çıkarmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Burada karavanına 23 Nisan ziyareti

Işıkıptepe’de bulunan Başkan Burada karavanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında da ziyaretler gerçekleşti. Özel bir organizasyon firmasının daveti üzerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına katılmak üzere Romanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Bursa’ya gelen öğrenciler Başkan Bozbey’i Işıktepe Mahallesi’ndeki karavanında ziyaret etti. Çocukların bayramını kutlayan Bozbey, samimi havada geçen sohbetin ardından günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Başkan Bozbey, gün boyu Işıktepe Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürdü.