haber

Bozbey: Kadının iş hayatında olması evdeki huzuru pekiştirir

Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İş ve Meslek Edindirme Bürosu, kadınların iş hayatında daha fazla yer almaları, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmeler kurulmasını sağlamak amacıyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gerçekleştirdi.

 

KOSGEB ve Uludağ Soroptimist Kulübü işbirliğiyle düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin üçüncü dönemine de ilgi büyük oldu. Sevi Yumuk Tonak tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 30 kadın kursiyer sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, KOSGEB ve Soroptimist Kulübü’ne kadın girişimciyi destekledikleri için teşekkür etti. 

 

Bozbey: Kadın girişimcilerin yanındayız

 

Kadınların evde değil, iş hayatında var olmalarını istediklerini ve bunun için her zaman destek verdiklerini söyleyen Bozbey, “Kadınlarımız ticaretin içinde olmalı, özgür, sosyal olmalı. Aile hayatına da bu durum olumlu yansır. Sizlerin iş hayatına atılmanız eve huzuru da başarıyı da getirecektir. Çünkü kadın çocuğun ilk öğretmenidir. Sosyal hayatın içinde olan kadının bakış açısı da değişecektir. Bu da ev ve aile hayatına pozitif etki yapacaktır” dedi.

Uludağ Soroptimist Kulübü Dönem Başkanı Ayşen Sazcılar da gençlerin ve kadınların meslek hayatında farkındalık yaratmaya çalıştıklarını belirterek, “Biz bu hedefimiz doğrultusunda ilerlerken en büyük desteği Nilüfer Belediyesi’nden alıyoruz. Umarım bu kursumuz katılımcılarımıza hayırlı uğurlu olur” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Uludağ Soroptimist Kulübü Dönem Başkanı Ayşen Sazcılar kursiyerlere sertifikalarını verdi. Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İş ve Meslek Edindirme Bürosu’nun bundan sonra düzenleyeceği eğitimler Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi’nde (NİLSEM) verilecek. Kurslar hakkında bilgi edinmek isteyenler NİLSEM’den bilgi alabilecek.