haber

Bozbey: Nilüfer’de kuzey güney yönlü toplu ulaşım hattı olmalı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada karavanıyla makamını bir günlüğüne Kültür Mahallesi’ne taşıdı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Başkan Bozbey gün boyu hem mahalle sakinleriyle görüştü hem de Kültür Mahallesi Muhtarı Mustafa Göker’den yaşanan sorunlar hakkında detaylı bilgi aldı. En büyük sorunlarının toplu ulaşım olduğunu belirten Muhtar Göker, altyapı kurumlarına yönelik şikayetlerini de dile getirdi. Göker, altyapı kurumlarının, çalışma yaptıkları alanlara gereken önemi vermediklerini belirterek, kazılan yerlerin üzerini asfaltlamadıklarını ifade etti. Muhtar Göker, pazaryerinin üzerinin kapatılması ve mahalleye bir kültürevi açılması taleplerini de Başkan Mustafa Bozbey’e iletti.


“İNSANLAR KÜLTÜR’DEN ATAEVLER’E RAHATÇA GİDEBİLMELİ”


Bölgenin en büyük sorununun Nilüfer içindeki toplu ulaşım olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey de, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Nilüfer’de kuzey-güney yönlü ulaşım hattı açması gerektiğini vurguladı. Başkan Bozbey, “Kent içi ulaşımla ilgili sıkıntılar yıllardır dile getiriliyor. Biz de bu sorunu yıllardır Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne iletiyoruz. Nilüfer ilçesinde kuzey-güney yönlü bir ulaşım aksı belirlenmeli. Nilüferliler, bu alanlardaki toplu ulaşım aksından yararlanmalı. Daha önce Büyükşehir Belediyesi bu konuda denemeler yaptı ancak yolcu yetersizliğinden dolayı hattı kaldırdılar. Bunun, belirli bir süre denenmesi gerekiyor. Tanıtımı eksik olunca vatandaşlarımız da bu durumdan haberdar olamıyor. Bu hattı açıp, tanıtımını iyi yaparsak, vatandaşlarımız da fazlaca yararlanacaktır. Böyle bir hat olursa Kültür Mahallesi’nden Ataevler ve Özlüce mahallelerine insanlar rahatça gidebilir” dedi.

Kuzey-güney yönlü bir toplu ulaşım hattının oluşturulmasıyla birlikte insanların, Nilüfer ilçesi içinde bir yerden başka bir yere rahatça hareket edebileceğinin altını çizen Başkan Mustafa Bozbey, “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden bunu talep ederek, kuzeyden güneye, güneyden kuzeye bir hattın konmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu. 


“ALTYAPI KURUMLARI ÇALIŞMALARINI İYİ DEĞERLENDİRMELİ”


Başkan Mustafa Bozbey, altyapı kurumlarının çalışmalarına yönelik de şöyle konuştu: “Burada altyapı kurumlarıyla ilgili büyük sıkıntı var. Bölgede altyapı kurumlarının zamanında çalışmalarını tamamlamaması, kazmış oldukları sokakları zamanında asfaltlamaması gerçekten büyük bir sorun. Bu sorunu yıllardır ifade ediyoruz ancak bir sonuç alamadık. Bunu, altyapı kurumları toplantısında tekrar dile getireceğiz. Kış mevsimine yaklaştığımız şu günlerde, bu tür durumların iyi değerlendirilmesini istiyoruz. Yapılması gerekenler, kış mevsimine girerken tamamlanmalı. Böylece hem vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlanır hem de kentimiz kirlenmez.”

Kültür Mahallesi’nde hizmet üretmeye devam edeceklerini söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, pazaryerinin tadilatını yaparak, daha kullanışlı ve nitelikli hale getireceklerini belirtti. Başkan Bozbey, “Şuan dört mahallemizdeki pazaryerinin üzerinin kapatılması konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Kültür Mahallesi’ndeki pazaryerini de değerlendirmeye alacağız. Beşevler Mahallesi ve Üçevler Mahallesi’nin ortasında önemli bir konuma sahip olan Kültür Mahallemiz’de, kültürevi projesini de önümüzdeki süreçte yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.