haber

Bozbey Nilüfer’deki muhtarlarla buluştu

Muhtarlara 2012 yılı çalışma raporu ve bu yıl yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bozbey, herkesin amacının Nilüfer’e hizmet olduğunu dile getirdi.
Muhtarlara 2012 Yılı Ekim Ayı Meclis Toplantısında alınan karar sonucu oluşturulan yeni mahalleler ve mahalle sınırlarında yapılan değişiklikler hakkında bilgi veren Bozbey, yeni Büyükşehir Yasası ile Nilüfer’deki 22 köyün daha mahalle statüsüne geçtiğini, bu değişiklikle Nilüfer Belediyesi’nin mahalle sayısının 42’den 64’e yükseldiğini açıkladı. Bozbey, “Bu sayede zaten hizmet götürdüğümüz köylere bundan böyle kazandıkları mahalle statüsü ile daha rahat, bir düzen içinde hizmet götürerek buralardaki yaşam kalitesini yükselteceğiz.”dedi.

Mahalle Komitelerinden 400 milyon TL’lik talep
Her mahalle muhtarının talep ve şikayetlerini tek tek değerlendiren Bozbey, Mahalle Komitelerine verdiği önemi bir kez daha vurguladı. “Mahalle Komiteleri sistemine katkı sağlamak isteyen her mahalle muhtarının amacı tabi ki mahallesini daha güzel ve çağdaş hale getirmek” diyen Bozbey, “Katılımcılığı artırmak ve yerel demokrasiyi güçlendirmek amacıyla ortaya koyduğumuz bu projede, komitelerden gelen talepleri değerlendirdiğimizde 400 milyon TL’lik bir yatırım talebi ile karşılaştık. Bütçemizde yatırım için ayırabildiğimiz pay ise sadece 70 milyon TL. Ancak yatırımlarımızı Mahalle Komitelerinin de belirttiği öncelikler doğrultusunda belirliyoruz. İddia ediyorum önümüzdeki yıllarda bu sistemin kabul görmesi ve benimsenmesiyle, bir mahallede Mahalle Komitesinden izin alınmadan plan değişikliği bile yapılamayacak ve işte o zaman birlikte yönetimin, gerçekte ne anlama geldiğini kavramış olacağız” diye konuştu.