haber

Bozbey: Öğrenciler de bu kentte söz sahibi olmalı

Uludağ Üniversitesi’nin yer aldığı Görükle Mahallesi’ni ve burada öğrenim gören öğrencileri birer Nilüferli olarak gördüklerinin altını çizen Bozbey “Fikirleriniz, öneri ve eleştirileriniz bizim için önemli. Birçoğunuz öğrenimini tamamladıktan sonra bu kentten ayrılacak; bir kısmınız burada yaşamaya devam edece ve yeni öğrenciler buraya gelecek. Sizlerin burada üreteceği proje ve öneriler Nilüfer’de iz bırakmalı,” dedi.

Gençlerin siyasette, geleceklerine yön verecek olan iktidarların, yöneticilerin belirlenmesinde ve yaşadıkları bölgeye yapılacak hizmetlerde söz sahibi olmasının önemini belirten Bozbey “En azından 4 yıl boyunca burada yaşayacak öğrenciler de bu kentte söz sahibi olmalı. Bu yüzden nüfus kayıtlarınızı buraya aldığınız taktirde oylarınızı burada kullanabilir, böylece hem buradaki yerel yönetim seçimlerine etki edebilir hem de yaşadığınız Görükle Mahallesi’nin yatırımlar için Hazine’den aldığı payı arttırabilirsiniz,” dedi.

Kahvaltının ardından sazlı sözlü sohbet ile devam eden etkinliği değerlendiren Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu Başkanı Kenan Dağ ise Uludağ Üniversitesi ve öğrenci topluluklarına verdiği destek nedeni ile Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür etti ve , “Nilüfer Belediyesi  ile Uludağ Üniversitesi öğrencileri arasında köprü vazifesi görmek ve ortak projelere imza atmak bizleri de mutlu edecek,” diye konuştu.