haber

Bursa metropolitinden Başkan Erdem’e ziyaret

İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi Bursa Metropoliti Yuakim Billis Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Mart ayında göreve başlayan İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi Bursa Metropoliti Yuakim Billis, Nilüfer Belediyesini ziyaret etti. Başkan Turgay Erdem ile Nilüfer Belediyesi Halk Evi Hizmet Binası’nda bir araya gelen Billis, Bursa’yı ve özellikle Gölyazı’yı çok sevdiğini Bursa’da yeni dostluklar kurmak istediğini ve Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

Her yıl Temmuz ayında eski bir Rum Ortodoks kilisesi olan Gölyazı Kültürevi’nde valilik izni ve Nilüfer Belediyesi’nin destekleri ile ayin gerçekleştirdiklerini ancak pandemi nedeniyle geçtiğimiz iki yılda bunu gerçekleştiremediklerini hatırlatan Billis, bu yıl düzenlemeyi planladıkları ayin için Nilüfer Belediyesi’nin gerekli desteği sağlayacağına inandığını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise “Kent yöneticileri olarak bizler dil, dini, ırk ayrımı yapmadan yurttaşlarımıza ve kentimizi ziyarete gelen insanlara hizmet etmek için çalışıyoruz. Ziyaretiniz ve Bursa’ya olan sevginiz beni çok mutlu etti. Bu topraklarda yüzyıllarca birlikte yaşadığımız insanların yeniden güçlü ilişkiler kurabilmeleri için birçok sebep ve ortak nokta var. Bizler bu doğrultuda elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.