haber

Çevre ve doğa dostu Nilüfer örnek oluyor

Görükle Akşemsettin İlkokulu ve Erasmus KA229 Projesi ortaklarını konuk eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Çevre ve doğa dostu Nilüfer, projeleriyle birçok alanda örnek oldu” dedi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Görükle Akşemsettin İlkokulu ve Erasmus KA229 Projesi ortaklarını ağırladı. Little Friends Of Nature (Doğanın küçük dostları) projesini yürüten heyet, çalışmaları ve hedeflerini tanıttı.

Uluslararası ortak projelerin önemine değinen Başkan Erdem, “Projeniz hayırlı olsun. Bu tür projeler ülkeler, kültürler arası etkileşimi artırıyor. Umarım bu pandemi süreci biter de eskisi gibi yüz yüze ortamlara döneriz. Çevre ve doğa anlamında Nilüfer örnek ilçelerden biri. Her alanda çevreye yönelik projeler yapıyoruz. Bu çalışmalarla çeşitli ödüller aldık. Bu tür ortak çalışmaları geliştirerek genç nesilleri bu tür projelere çekmek önemli. Dünyamız değişime uğruyor ve gelecek nesiller iklim, çevre açısından zor günler yaşayabilir. Gençlerin, gelecek nesillerin doğa sorunlarına duyarlı olması geleceğimiz için çok önemli. Bu projeler çok önemli, emeği geçenlere teşekkürler” dedi.

Projenin ortak yöneticileri Hırvatistan’dan Marina Calusic ve Romanya’dan Melinda Lavinia Dragnea da bölgeleri hakkında bilgi verirken, Bursa ile Nilüfer özelinde gözlemlerini dile getirdi. Nilüfer’deki okulları ve eğitim yatırımlarını çok beğendiklerini ifade eden Calusic ile Dragnea, Bursa’nın çok özellikli bir şehir olduğunu belirtti.