haber

Erdem muhtarlarla buluştu

“Başkan Burada” projesi kapsamında mahallelere giderek muhtarlarla sorunları yerinde inceleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bugün düzenlenen ve 64 mahalle muhtarının biraraya geldiği toplantıda da genel bir durum değerlendirmesi yaparak muhtarlardan gelen talep, öneri ve sorunları dinledi. Mahallelerde yaşanan aksaklıkların belirlenerek sorunların daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşması amacıyla düzenlenen toplantıda, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları ile müdürler de yer aldı.

Son günlerde sık sık gündeme gelen yer sarsıntılarının yarattığı kaygıya değinen Başkan Erdem, Türk halkı olarak depremlerin yarattığı yıkımlara çok üzüldüğümüzü ama yine de gereken önlemleri almadığımızı söyledi. Depreme hazırlıklı olmak gerektiğinin altını çizen Erdem, “Nilüfer’de yıllardır kentsel dönüşüm garabeti yaşanıyor” diyerek, yapılan çalışmaların depreme hazırlıktan ziyade, ranta yönelik olduğuna dikkat çekti. Erdem, “Biz, bunu tüm Meclis toplantılarında dile getirdik. Açıkçası bir önlem de alınamadı. Kentlerimizde, mahallelerimizde çok ciddi sorunlar yaşıyoruz. Özellikle Ataevler Mahallesi şu anda bu konudan en mağdur olan mahallelerimizin başında geliyor” şeklinde konuştu.

64 mahallesi olan Nilüfer’de çok geniş bir alanda hizmet ürettiklerini hatırlatarak bundan kaynaklı aksaklıklar olabileceğini ifade eden Başkan Erdem, muhtarlardan, mahallelerde giderilmesi gereken öncelikli sorunları belirlemelerini talep etti. Başkan Erdem, “Bütçemizi denkleyerek hizmet üretmeye, hemen her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Bu yüzden öncelikleri belirlemek zorundayız. Biz de tespitlerimizi bu yönde yapıyoruz. Kentler o kadar hızlı gelişiyor ki, bu sebeple mutlaka eksikler kalacaktır” diye konuştu.

Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş da, yaklaşan Mahalle Komiteleri seçimleriyle ilgili çağrıda bulunarak, tüm Nilüferlileri, Nilüfer için birlikte çalışmaya davet etti.

Toplantıda söz alan Beşevler Mahalle Muhtarı ve Bursa Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazer de, Nilüfer ve Nilüferliler’i dert edindiklerini ifade etti. Yılmazer, “Bizler, gören göz olmaya, duyan kulak olarak sorunları sizlere iletmeye çalışıyoruz. Daha güzel ve samimi bir Nilüfer için sorunları, çözüm odaklı, halkın sesi olarak size iletmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in, mahallelere giderek sorunları yerinde tespit etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Turan da, hizmetlerinden dolayı Başkan Erdem’e teşekkür etti. Turan, “Muhtarlar olarak her zaman yanınızdayız” dedi.

Konuşmaların ardından toplantıya katılan muhtarlar, pazaryerlerinin üzerinin kapatılması, yeni yerleşim yerlerindeki yolların asfaltlanması, yeni park alanlarının yapılması gibi taleplerini Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e iletti. Gelen talepler üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Erdem, program dâhilinde her birini hayata geçireceklerini belirtti.