haber

Erdem “Sağlık çalışanlarının yanındayız”

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bursa Tabip Odası’nı ziyaret etti. Bursa Tabip Odası’nın düzenlediği kutlama etkinliğine de katılan Erdem, sağlık çalışanlarının haklı mücadelesini desteklediğini ifade etti.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarını kutlamak üzere Bursa Tabip Odası’nı ziyaret etti. Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan ve oda yönetimi ile bir araya gelen Başkan Erdem, Bursa Tabip Odası nezdinde tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

 

Erdem ziyaretin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yüksel Özkan, CHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Cevat Asa ve İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu gibi isimlerin de yer aldığı kutlama programına katıldı. BAOB oditoryumunda düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Erdem, “Covid-19 pandemisi, ekonomik kriz ve sağlık çalışanlarına şiddet gibi pek çok olumsuzluk ve iktidar baskısı ile karşı karşıya kalan ve ‘Hiçbir yere gitmiyoruz, gidecek olan hekimler değil’ diyen hekimlerimizin direnişlerini anlıyor ve yanlarında olduğumuzu bilemelerini istiyoruz. Tüm bu duygularla 14 Mart Tıp Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

 

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan ise vatandaşların nitelikli sağlık hizmetine ulaşamadığı, sağlık çalışanlarının ağır ve olumsuz şartlarda çalıştırılmak istendiği bir ortamda, halk sağlığı ile birlikte çalışan memnuniyetinin giderek düştüğünü ifade ederek, “Sağlık çalışanlarını köle, hastaneleri ticarethane ve hastaları müşteri olarak gören anlayışın son bulması ile mevcut durumun tersine döneceğine inanıyoruz” dedi.