haber

Geçit Kavşağı imzaları Büyükşehir ve Valilik’te

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Kurulu kararınca Geçit Kavşağı doğu - batı aksının trafiğe kapatılması, bölge halkını isyan ettirdi. Geçtiğimiz günlerde Nilüfer Kent Konseyi, Ahmet Yesevi ve Balat Mahalle Komiteleri, mahalle esnafı ve sakinleri, karara tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yapmış ve ardından da imza kampanyası başlatmıştı.

 

Yaklaşık bir ay önce başlatılan kampanyada toplanan 1000’i aşkın imza, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu,  Ahmet Yesevi ve Balat Mahalle Komite temsilcileri ile bölge halkı tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Valiliği’nin ilgili birimlerine teslim edildi. UKOME Şube Müdürü Selahattin Dinç ile de görüşen heyet, Geçit Kavşağı’nın kapatılmasının ardından yaşadıkları sıkıntıları aktardı.

 

Balat, Ahmet Yesevi, Minareli Çavuş, Geçit ve Emek Mahalleleri’nin uygulamadan mağdur olduğunu belirten Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, “Geçit Kavşağı’nın kapatılmasıyla birlikte trafik, Korupark Kavşağı, Organize Sanayi Bölgesi içindeki yollara, Ata Bulvarı’na, Özdilek arkasındaki caddeye ve Balat Kavşağı’nda yoğunlaştı. Bölge halkının şikayetleri yok sayıldı. Mahalle muhtarlarımızın 18 bin imzalı başvurularına cevap verilmedi” dedi.

 

Kavşağın kapatılmasının trafiğe olumlu katkı sağlamadığını ifade eden mahalle sakinleri de, “Binlerce insan her gün işine gidip gelirken ya da çocuğunu okula götürürken eziyet çekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Kavşağın kapatılmasıyla birlikte can güvenliğinin de ortadan kalktığını savunan mahalle sakinleri, “Geçit Kavşağı’nda ki mevcut sorunların giderilmesi için gerçek anlamda bilimsel bir çalışma yapılmasını, bunların bizlerle paylaşılıp görüşümüzün alınmasını, bu gerçekleşinceye kadar da kavşağın eskisi gibi trafiğe açılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.