haber

Gençler başkanlarını seçti

Gençlerin katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde, karar mekanizmalarında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde etkin olmaları, kent sorunları ve insan hakları gibi konularda görüşlerini belirtmeleri ve gençler arasında farkındalık yaratmak amacı ile faaliyet gösteren Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yeni dönem yürütme kurulu belli oldu.


Yaklaşık 35 aktif üyesi olan Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisinde, yapılan oylama sonunda mevcut başkan Egemen Deniz, Görevi Ali Dundar ve Eşbaşkan Gülsüm Emel Oğraş’a bıraktı.

Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencisi olan, meclisin 18 yaşındaki yeni başkanı Ali Dundar “Yeni dönemde gençleri öncelikle sokağa çıkmaya çağıracağız. Meclis ve yürütme kurulu olarak bizim herhangi bir siyasi görüşe bir yakınlığımız yok. Her türlü ayrımcılığı reddederek yola çıkıyoruz. Yeni dönemde üyelerimizin, içinde yer aldığı sosyal sorumluluk projelerini artırmak, gençlerin karar alma mekanizmalarında daha etkin rol almaları ve yaşadıkları mahalleye, ilçeye, kente, ülkeye ve dünyaya dair farkındalıklarını arttırmak için çalışacağız,” dedi.

Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Atlıhan Öge de, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu’nu tebrik ederek yeni dönem için başarı dileklerinde bulundu.