haber

Geri dönüşüm için çok çalıştılar ödülleri aldılar

Nilüfer Belediyesi katkılarıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında 29 okulda 1721 öğrenci ve 110 öğretmenin katılımıyla ve  “Dönüşüm Muhteşem Olacak” sloganıyla düzenlenen Sürdürülebilir Temiz Çevre etkinliğinde en fazla katılım gösteren ve en fazla atık toplayan okullar ödüllendirildi.

 

Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Geri Kazanım Bürosu’nun desteğiyle gerçekleştirilen çalışmada öğrencileri en yüksek katılım, en yüksek facebook beğeni sayısı, en yüksek mahalle katılımı ve yaratıcı proje branşlarında yüksek puanı alan okul Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulu oldu. Okulda düzenlenen ödül törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katıldı. Başkan Bozbey’i geri dönüşebilen malzemelerle defile düzenleyen öğrenciler karşıladı.

 

Öğrenciler çevre ve geri dönüşüm konusunda gösterdikleri duyarlılık için kutlayan Başkan Bozbey törende yaptığı konuşmada onlarından bu duyarlılığı sürdürmelerini istedi. Bozbey “Bu çevreyi ne kadar iyi korursak gelecek kuşaklara o kadar iyi bir dünya bırakırız” dedi. Başkan Bozbey, kampanyaya destek veren tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Okul yönetimine 250 TL değerinde hediye çeki veren Başkan Bozbey, karnelerini alan çocuklardan tatilde en az 3 kitap okumalarını istedi.

 

Çevreci çalışmalara en fazla öğrenciyle ve en fazla etkinlikle katılan ve “Dönüşüm Muhteşem Olacak” facebook sayfasında yayımlanan fotoğrafı en çok beğeni alan okul Hüsnü Züber İlkokulu seçildi. Okul öğretmenleri ve öğrencileri düzenlenen törende ödüllendirildi. Törene Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu katıldı.

 

Temizlik ve geri dönüşüm hareketine katılan Hüsnü Züber İlkokulu’na 250 TL değerinde hediye çekini armağan eden Adil Kayaoğlu gösterilen çevre duyarlılığı için teşekkür etti.