haber

Girişimci adayları sertifikalarını aldı

Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İş ve Meslek Edindirme Bürosu’nun, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmeler kurulmasını sağlamak amacıyla KOSGEB işbirliğiyle ikinci kez düzenlediği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ tamamlandı. Mihriban Akyol’un verdiği eğitimi başarıyla tamamlayan 30 kursiyer sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

 

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen törende konuşan Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Rahşan Duygu Tursun, 3 hafta süren 70 saatlik eğitimin ardından 30 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını belirtti. Kurslara ilginin fazla olduğunu söyleyen Rahşan Duygu Tursun “İlk grupta olduğu gibi ikinci grupta da kadın girişimlerimizin sayısı çoğunlukta. İkinci grupta 18 kadın, 12 erkek kursiyerimiz var. Önce sizleri alkışlamak istiyorum, İnanıyorum ki bu grupta da iş fikirleriyle önde, girişimcilikleriyle, heyecanlarıyla başarmaya odaklı isimler fırsatları değerlendirecek. Kendi işlerini kurarak, hem kent, hem ülke ekonomisine ivme kazandıracaklar” dedi.

 

Girişimciliğin sadece ekonomik yönden değil sosyal yönden de desteklenmesi gerektiğini söyleyen KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ da “Bizler bu ülkede gerçek kişilerin işyerlerini kurabilmeleri konusunda, onlara destek olabilmek adına başlattığımız bir programın bugün yansımasını görüyoruz. Kendi işyerini kuran gerçek kişi sayısının artmasını bekliyoruz. Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’in de destekleri sonucunda ikinci gurup kursiyerlerimiz de sertifikalarını alacaklar. Biz istiyoruz ki ülkemizde yetenekli insanlar, yaratıcı insanlar, cesaret sahibi insanlar kendi işlerini kursunlar. Bu sertifikaları almaya hak kazanan kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Rahşan Duygu Tursun ile KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ kursiyerlere sertifikalarını verdi. Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Rahşan Duygu Tursun, KOSGEB Bölge Müdürü Ahmet Akdağ ve eğitmen Mihriban Akyol’a da çiçek ve plaket vererek katkıları için teşekkür etti.