haber

Gökçe Mahallesi sakinleri yeni tapularına kavuştu

Nilüfer Belediyesi, Yolçatı Mahallesi’nin ardından Gökçe Mahallesi’nde de şuyulama çalışmalarını tamamlayarak, hak sahiplerine yeni tapularını dağıttı. 1/1000 ölçekli Gökçe İmar Planı dâhilinde 244 parselde şuyulama çalışması yapan Nilüfer Belediyesi, imar planı kapsamındaki bütün parselleri imarlı tapu haline getirerek, vatandaşların yaşadığı sorunu çözüme kavuşturdu. Resmi tapular, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in de katıldığı törende, 232 hak sahibine teslim edildi. Gökçe Mahallesi’nde hemen herkesi ilgilendiren bir sorunu çözdüklerini dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 244 parselde yapılan şuyulama çalışmasının, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kadastro Müdürlüğü’nün onayının ardından, Nilüfer Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edildiğini ifade etti. Yapılan uygulama ile imar planı dâhilindeki parsellerin, imar parseli haline getirilerek ruhsat alınabilir ve inşaat yapılabilir duruma getirdiklerini vurgulayan Başkan Turgay Erdem, “Yani mahallenizdeki hisseli ve özel parselasyonla var olan tapular, imarlı resmi tapular haline geldi. Ayrıca mahallenizdeki imar planı içerisinde bulunan yollar ve kamusal alanlar resmiyet kazanmış oldu. Bundan sonra mahallenize yapılacak hizmetlerin de önü açılmış oldu. Resmi tapularınızın hepinize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinin sevincini dile getiren Gökçe Mahallesi Muhtarı Raif Alınca da, yapılan hizmetlerden dolayı Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti. Alınca, “Bugüne kadar köy olarak anılıyorduk, bundan sonra mahalle olarak anılacağız. Çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler” dedi.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gökçe Mahallesi Muhtarı Raif Alınca ile birlikte hak sahibine tapularını dağıttı.