haber

Görükle’de işletmelere çeki düzen gelecek

Nilüfer Belediyesi Görükle Atatürk Caddesi üzerindeki işletmelere çeki düzen getiriyor. İşletmelerin ön cephelerinin gelişi güzel dizayn edilmesi ve kullanım alanlarının dışına çıkılması Nilüfer Belediyesi’ni harekete geçirdi. Hazırlanan örnek projeyle işletmelerin ön cephelerinde sağlıklaştırma çalışmaları yapılacak. Ayrıca kullanım alanlarındaki ihlallerde göz önünde bulundurularak, bölgede yayaların daha rahat hareket etmeleri sağlanacak.


Konuyla ilgili işletme sahipleriyle bir araya gelen Başkan Mustafa Bozbey, “Burası öğrenci kenti ve yılda çok sayıda insan sirkülasyonu oluyor. Dolayısıyla burası Bursa’nın dışa açılan pencerelerinden biri. Burada artık çirkinliğe müsaade etmeyeceğiz. Kaliteli hizmet vermek size de yarar sağlayacak. Bölgede kullanım alanları dışına da çıkmalar söz konusu. Bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. Biz kenti yönetirken geleceği de düşünmekle de sorumluyuz. İşgaller konusunda defalarca uyardık. Haziran ayı sonuna kadar çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz. Aksi halde gerekeni yapacağız ve üzülen siz olacaksınız,” dedi.

Projenin uygulandığında bölgenin yeni bir çehreye kavuşacağını ifade eden Bozbey, “Bölgenin daha hareketli olması için buraya park yaptık. Proje kapsamında da cepheler daha güzel hale gelecek. Kaldırımlar genişleyecek, otopark sıkıntısı çözülecek. Burada yapılacak her uygulama size de olumlu yansıyacak. Ancak sizde elinizi taşın altına koyun ve hazırlanan projeyi bir an önce uygulayın,” diye konuştu.

Sıkıntı ve önerilerini dile getiren işletme sahipleri de, ortak hareket etme adına bir oluşuma giderek, kendilerini temsil edecek ekip oluşturdu.

Bozbey Beşevlerliler'in dertlerini dinledi

Başkan Bozbey, akşam saatlerinde de Beşevler Mahallesi sakinleriyle de bir araya geldi. 350 bin kişiyi mutlu edebilmenin kolay olmadığını kaydeden Başkan Bozbey, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demokrasinin yerelden başlaması için mahalle komitelerinin önemine değinen Bozbey, Beşevler Kent Meydanı projesinin de stadyum inşaatıyla start aldığını ifade etti. Temmuz ayında ihale edilecek olan jimnastik salonunun bölgeye ayrı bir renk katacağını söyleyen Bozbey, Türkiye’de tek ve örnek olacak projenin uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapacağını belirtti. Bölgede sorumlulukları dışında olan sıkıntıların giderilmesi için ilgili kurumlarla da iletişime geçtiklerini ifade eden Bozbey, kentsel dönüşüm yasasının netleşmeden atılacak adımlara bölge halkının dikkat etmesi gerektiğini de vurguladı.