haber

İhsaniye Spor Kulübü tesisine kavuştu

Amatör ve profesyonel spor dallarına verdiği destekle gelecek nesillerin daha iyi yetişmesi için sayıda projeyi hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, İhsaniye Mahallesi’ni de yeni bir spor tesisine kavuşturdu. Nilüfer Belediyesi’nin yaptırdığı İhsaniye Spor Tesisi törenle açıldı. 

Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yücel Akbulut, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ve çok sayıda davetli katıldı.

Tesisin açılış konuşmasını yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, amatör sporların desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Bozbey, “Amatör sporun güçlenmesi için var gücümüzle yerel yönetim olarak tesisleşmeyi devam ettireceğiz. Özellikle de mahalle spor kulüplerini yıllardır desteklediğimizi ve destekleyeceğimizi ifade ettik. Bu konuda hassasiyetimiz var. Bu tesisi yaptık ve mahalle spor kulübümüze teslim ediyoruz. Amacımız buradaki çocuk ve insanlarımıza spor bilincini aşılamak, sporun içine çekmek ve onları sporla buluşturarak kötü alışkanlıklar edinmesinin önüne geçmek. Bazı mahallelerimizde bunları tam anlamıyla yapılmadığını üzülerek söylemek istiyorum. Nilüfer Belediyesi bu tesisleri yapıp, mahalle spor kulüplerine teslim ediyorsa, oradaki gençlerin, çocukların sporla buluşturulup, onlara spor ahlakı, spor bilinci öğretilmeli. Aksi davrananları iptal ediyoruz. Bizler bundan sonra da aynı şekilde mahalle spor kulüplerimize ayni ya da nakdi desteğimizi vereceğiz, veriyoruz vermeye devam edeceğiz. Onların bir çocuğumuzu dahi spora alıştırması, kötü alışkanlıklardan kurtarıp onları iyi bir yurttaş olarak sahalara ya da ailesine döndürmesi bizim için paha biçilemez bir değerdir” şeklinde konuştu.

Federasyona çağrı 

Mevcut yasaya göre belediyelerin amatör sporlara destek veremediğin altını çizen Başkan Bozbey, Nilüfer’de yirmiye yakın amatör spor branşının yer aldığına dikkat çekti. Amatör sporları destekleyebilmek için federasyona çağrıda bulunan Bozbey, kanunda yer alan maddenin değiştirilmesini istedi. Başkan Bozbey, yeni yapılan tesislerin de bir an önce Nilüferlilere hizmet verebilmesi için yoğun çaba harcadıklarını kaydetti. 

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar da, Nilüfer Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine verdiği desteğe dikkat çekti. Vardar, “Nilüfer’de spor kulüplerimizin bu şekilde tesisleşmesini en hızlı şekilde hazırlayan ve hizmete sunan bir belediye başkanımız var. Kulüplerimiz bu sayede hem ekonomik olarak bir katkı alıyorlar hem de sahalarda bir antrenmanlarını yapma imkânı buluyorlar. Ben de sporun içinden gelen biri olarak bu hizmetleri bizim zamanımızda görmedim. Bugün bunları çocuklarımızın hizmetine sunan değerli başkanımız Sayın Mustafa Bozbey’e tüm spor camiası ve spor kulüpleri adına teşekkürlerimi sunuyorum. Tesislerimizin de İhsaniye Spor Kulübü’ne, Nilüfer’e ve Bursa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından İhsaniye Mahalle Muhtarı Selami Cengiz ve İhsaniye Spor Kulübü Başkanı Sinan Cankurt, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket ve İhsaniye Spor Kulübü’nün formasını hediye etti. 

İhsaniye Spor Kulübü sporcularıyla da bir araya gelen Başkan Bozbey penaltı atışı yaptı.