haber

Jülide Özçelik mest etti

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali kapsamında caz sanatçısı Jülide Özçelik hayranlarıyla buluştu. Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen konseri Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Işık ile çok sayıda müzik tutkunu izledi. Kendi albümlerinin yanı sıra anonim ve Karadeniz parçalarını da kendi yorumunu katarak seslendiren Özçelik, büyük beğeni topladı. Özçelik, Aşık Veysel ve Neşet Ertaş gibi ustaların eserlerini de caz müziğiyle harmanlayarak seslendirdi.

 

Salonu tıklım tıklım dolduran hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan Jülide Özçelik, performansıyla alkış aldı. Konserin sonunda Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Işık, Jülide Özçelik’e çiçek ve plaket vererek teşekkür etti.

 

‘Bu tür organizasyonlar artmalı’

 

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali’ni çok beğendiğini belirten Özçelik, “Böyle bir organizasyonun düzenlenmesine öncülük eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlar daha da artmalı ve sanatçılar, halkla daha fazla buluşmalı” dedi.  

 

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali, caz müziğin önemli isimlerini ağırlamaya devam edecek.  Festival kapsamında 18 Şubat Perşembe günü Omar Sosa/Joo Kraus Duo, 19 Şubat Cuma günü Karsu Dönmez,  20 Şubat Cumartesi günü Tomatito caz severlerin karşısında olacak. Festival, 21 Şubat Pazar günü Ibrahim Maalouf konseriyle son bulacak.