haber

Kayapa’da okullara yardımsever eli

Kayapalı öğrenciler ve ailelerin de katıldığı etkinlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bir yıl içinde okulda doğalgaz dönüşümü, kütüphane, spor sahası, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, fen laboratuvarı, sıra ve masaların yenilenmesi, cephe boyası ve taşımalı öğrenciler için yemekhane yapılması gibi okulun çehresini değiştirerek  Kayapa’da bulunan okulların çehresini değiştiren okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti. 

Başkan Bozbey şöyle konuştu:

“Eğitme destek bizim kurum olarak üzerimizde sorumluluğunu hissettiğimiz en önemli alandır. Nilüfer’deki tüm okulların en iyi şartlarda eğitim vermesini hedefliyoruz. Aslında Kayapa ilk ve ortaokulu için bölge insanımızın da faydalanacağı kapalı spor salonu projemiz vardı. Ancak İl Özel İdaresi okul bahçesinde bir spor salonuna izin vermedi. Bizde Kayapa’da bu salon için şimdi başka bir arsa arayışındayız.” 

Okul Müdürü Tarık Can da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e plaket takdim ederek teşekkürlerini iletti. Törende okula maddi ve manevi destek veren kurumlara da plaketleri verildi. Plaket töreninin ardından Kayapalı öğrencilerin dans gösterisi katılımcıların beğenisini topladı.