haber

Kuruçeşme Mahallesi sakinlerinden Bozbey’e teşekkür

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, makamını her hafta Nilüfer’in farklı mahallelerine taşıyarak vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Burada projesi kapsamında makamını bu hafta Nilüfer’in kırsal mahallesi Kuruçeşme’ye taşıyan Bozbey, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Bozbey, ilk olarak Kuruçeşme Mahalle Muhtarı Ergin Özdemir ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.


“VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLDİ”


Nilüfer Belediyesi’nin mahalleye yaptığı yatırımlar için herkes adına memnuniyetlerini eden Muhtar Özdemir, mahallenin asfalt sorununun çözülmesi ve fırın ihtiyacının giderilmesi nedeniyle teşekkür etti. Özdemir, “Kuruçeşme Mahallesi’ne çok katkınız oldu. Bir önceki Başkan Burada projesi kapsamında geldiğinizde almış olduğunuz taleplerin hepsi yerine geldi. Mahallemize piknik alanı yapılmasıyla ilgili desteklerinizi bekliyoruz. Mahallemizde otobüsle Bursa’ya ulaşım imkânımız bulunmuyor. En azından haftada iki gün belediye otobüsü mahallemize gelse mağduriyetimiz giderilmiş olacak” dedi.


Başkan Bozbey, Mahalle Muhtarı Ergin Özdemir ile görüşmesinin ardından mahalleli kadınlarla bir araya geldi. Mahalleli olarak sağlık hizmetlerinden ayda bir defa yararlanabildiklerini, iğne olmak için bile kilometrelerce yol gittiklerini söyleyen kadınlar sorunlarını Başkan Bozbey ile paylaştı.


Kuruçeşme Mahallesi sakinleri bölgede bulunan taş ocaklarıyla ilgili de yaşadıkları sorunları aktardılar. Taş ocaklarıyla ilgili çok mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Bozbey, ancak yetkilerinin bakanlığa devredildiğini belirtti. Bozbey, “Burada yaklaşık altı mahallemizin genel sorunu taş ocakları. Biz inanılmaz bir mücadele yürüttük ama bizden yetkileri aldılar. Defalarca yapılmaması konusunda itiraz ettik ancak başarılı olamadık” dedi.


Mahallede yapılan yatırımlarla ilgili de konuşan Başkan Bozbey, “Kuruçeşme Mahallesi’nden gelen talepleri mümkün olduğunca yerine getirmeye çalışıyoruz. Bursa ile bağlantı yolu ile ilgili talepler var bunların çözümüyle ilgili gerekli incelemeleri yapacağız” diye konuştu.


Gün boyunca Kuruçeşme Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Bozbey, günlük olağan randevularını da Kuruçeşme Mahallesi’ndeki karavanda gerçekleştirdi.