haber

Mahalle Komiteleri “Yeniden Yapılanma Çalıştayı”nda buluştu

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin, demokrasiyi yerelden yeşertmek amacıyla yaşama geçirdiği Mahalle Komiteleri’nin etkinliğini ve verimliliğini artırmak için çalışmalar devam ediyor. Bu hedefle düzenlenen “Mahalle Komiteleri Yeniden Yapılanma Çalıştayı” geniş katılımla gerçekleşti.

Çalıştaya, Nilüfer Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Nilüfer Mahalle Komiteleri Ofis Sorumluları ve Koordinatörleri, Mahalle Komiteleri Temsilcileri ile Nilüfer Belediye Meclisi Eşitlik ve Katılımcılık Komisyonu Üyeleri katıldı.

3 gün süren çalıştay, Yatırım Planlama Alanında Kilit Uzman Sinan Özden ve Stratejik Planlama Kıdemli Uzmanı Sezin Üskent’in moderatörlüğünde gerçekleşti. Katılımcıların büyük ilgi gösterdiği çalıştayda, Mahalle Komiteleri’nin çalışmaları, süreci, işleyiş yönergesi, beklentiler, ihtiyaçlar ve verimliliği artırmak için yapılması gerekenler üzerinde atölye çalışmaları yapıldı.

Çalıştayın ikinci gününe katılan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman ve Strateji Geliştirme Müdürü Derya Özgök de katılımcıların sorularını cevapladılar.