Nilüfer Belediyesi Halk Evi, duygu yüklü bir törene ev sahipliği yaptı. Yerel seçimlerde halktan büyük oranda oy alarak Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Turgay Erdem, Halk Evi’nde düzenlenen törenle, 20 yıllık görevi süresince Nilüfer’i örnek ve lider kent haline getiren Mustafa Bozbey’den görevi resmen devraldı. Devir teslim töreni Başkanlık makamında gerçekleşti. Mustafa Bozbey, 15 yıl birlikte çalıştığı Turgay Erdem’e başkanlık mührünü vererek, yeni görevinde başarılar diledi. Turgay Erdem de Bozbey’e teşekkür ederek, Nilüfer’i teslim aldığı yerden daha yukarıları taşıma sözü verdi. Turgay Erdem,  Mustafa Bozbey’e Nilüfer Belediyesi ailesi adına özel tasarım bir ayna hediye etti. Makamdaki devir teslimin ardından Turgay Erdem ve Mustafa Bozbey, belediye meclisi üyeleri, partililer, muhtarlar ve belediye çalışanlarının yer aldığı Halk Evi girişindeki tören alanına  geçti. Devir teslim törenine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. 


ERDEM: GÖREVİMİZ ÇITAYI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARMAK
Duygusal dakikaların yaşandığı törende önce Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem konuştu. 15 yıldır Nilüfer’i, Nilüferlilerle birlikte yönettiklerine dikkat çeken Erdem, Nilüfer’i geleceğe, yine birlikte taşıyacaklarını söyledi. Erdem, “15 yıldır birlikte omuz omuza çalıştık. Belediye çalışanlarımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarla bütün Nilüferlilerle. Herkes emek verdi Nilüfer için, her biriniz bir taş koydu Nilüferimiz için. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Yeni ufuklara doğru yelken açıyoruz, yine hep beraber, yine el ele. Mustafa Bozbey’in bıraktığı yerden bayrağı teslim almak büyük sorumluluk. Çünkü çıta son derece yüksek bir yerde. Şimdi bizim görevimiz, bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak” diye konuştu. “Nilüfer Belediyesi, Türkiye’nin her yerinde bilinen, başarılarıyla takdir edilen bir kurum. Bu noktaya gelmesinde Mustafa Bozbey’in anlayışının ve liderlik vasfının büyük etkisi var” diyen Erdem, bugünden itibaren, Avrupa Kalite Başarı Ödülü’nün sahibi olan, İNGEV’in sıralamasında insani gelişim konusunda Türkiye’de ilk 5 belediye arasında yer alan ve “En Mutlu Şehir” unvanına sahip Nilüfer’i, daha ileriye taşımak için kolları sıvayacaklarını söyledi. Erdem, “Nilüfer’in Türkiye’de, Avrupa’da hatta dünyadaki konumunu daha da sağlamlaştıracağız. Bu kentin kalıcı mutluluğunda iz bırakacağımıza inanan ve bize güvenerek, Nilüfer’in tarihinde alınmış en yüksek oy oranıyla, bizi kenti yönetmek için görevlendiren Nilüferlilere de sonsuz teşekkürler. Bundan sonrasında da yine Nilüfer’i Nilüferlilerle birlikte yönetecek, 15 yıldır parçası olmaktan gurur duyduğum bu kente her açıdan farklı bir ivme kazandıracağız. Mustafa Bozbey’e ve burada bulunan tüm arkadaşlarıma Nilüfer’i, gülümseyen ve ayrıcalıklı bir kent haline getirdikleri için sonsuz teşekkürler. Bundan sonra da hep birlikteyiz. Hep birlikte mutlu geleceğin mimarları olmak için daha önce olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza, ele ele vererek Nilüfer için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun” dedi.


BOZBEY: HİKAYE YAZILMAYA DEVAM EDİLECEK
Nilüfer Belediye eski Başkanı Mustafa Bozbey de duygu yüklü bir konuşma yaptı.  Bozbey, “20 yıldır Nilüfer’de insanın mutlu ve huzurlu olması,  gülümsemesi için bir hikaye yazdık ve bu hikaye yazılmaya devam edilecek. Nilüfer Belediyesi çalışanlarına, kurumu örnek ve lider yapan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar, ülkemizin en başarılı çalışanlarıdır. Onlar, Nilüfer’i örnek ve lider kent yaptılar. İnanıyorum ki bundan böyle de aynı kararlılık ve azimle Turgay Erdem’in başkanlığında Nilüferliler’i gülümsetmeye devam edeceklerdir” diye konuştu. Mustafa Bozbey, birlikte hizmet verdiği meclis üyelerine, muhtarlara, sivil toplum örgütlerine ve bütün Nilüfer halkına, tüm gönül dostlarına bu kentin öncü ve lider kent olmasına katkı sağladıkları için ayrı ayrı teşekkür etti. Bozbey, “Bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı ve bize 20 yıl boyunca sahip çıktıkları için herkese gönülden teşekkür ediyorum. Onlardan da haklarını helal etmelerini istiyorum, ben de helal ediyorum” diye konuştu. Nilüfer Belediyesi’nde 15 yıldır birlikte çalıştığı Turgay Erdem’e görevi gururla devrettiğini söyleyen Bozbey, Nilüferliler’in gülümsemeye devam edeceğini belirtti. Mustafa Bozbey, “Öncelikle başta Nilüfer Belediye Başkanı seçilen, 15 yıldır beraber çalıştığım arkadaşım Turgay Erdem olmak üzere, Bursa’da seçilen bütün belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve  muhtarlarımızı kutluyorum, hepsine başarılar diliyorum. Nilüfer Belediye Başkanı olarak seçilen arkadaşımızın da hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet üreteceğine ve Nilüferliler’i gülümsetmeye devam edeceğine, bugüne kadar yapılan hizmetlere sahip çıkarak, daha farklı hizmetler üreteceğine inanıyorum ve bekliyorum. Mustafa Bozbey olarak Turgay Erdem’in ihtiyaç duyduğunda yanında olmaya çalışacağım, herkesin yanında olmaya devam edeceğim” diye konuştu. Seçim sürecinde  kendisine destek verenlere de tek tek teşekkür eden Bozbey konuşmasına şöyle devam etti: “Seçim sürecinde kalbi bizimle atan tüm CHP’li Belediye Başkan adaylarına, yönetici ve üyelerine, tüm İYİ Parti Belediye Başkan adaylarına, yönetici ve üyelerine, bir oyu korumak için mücadele eden sandık sorumlularımıza ve de Mustafa Bozbey’in Bursa’ya gülümseten hizmetleri yapacağına inanan gönül dostlarıma, huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. ”

Nilüfer Belediye eski  Başkanı Mustafa Bozbey konuşmasını,
“Yalan doğrudan,
Karanlık aydınlıktan kaçar,
Güneş yalnızdır ama,
Etrafına ışık saçar,
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık.
Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.
Aslan gibiyim aslan gibi.
Yaralı yüreğim aslan gibi”
dizelerini okuyarak sonlandırdı.

Bozbey’in konuşması, tören alanını dolduranlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Konuşmaların ardından Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi personeli ile ayrı ayrı vedalaştı.