haber

Nilüfer Belediyesi 25. yaşına yeni yüzüyle girdi

Nilüfer Belediyesi kuruluşunun 25. yıl dönümünü Alaadinbey Hizmet Binası’nda görkemli bir geceyle kutladı. Eski Bakan ve CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık, Nilüfer Belediye Meclis üyeleri, Nilüfer Belediye Başkan yardımcıları, yöneticiler, CHP İl Başkanı Metin Çelik, ilçe başkanları ve çok sayıda personelin katıldığı gecede coşku geç saatlere kadar sürdü. Gecede Nilüfer Belediyesi’nin yenilenen logosunun tanıtımı gerçekleştirilirken, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey eşi Selma Bozbey’le birlikte sahneye çıkarak bir konuşma yaptı. Bozbey konuşmasında “Henüz 25 yaşında ama öncü ve lider bir kimliğe sahip olan Nilüfer Belediyesi, yeni yaşında logosunu ve yüzünü yeniliyor. Türkiye’nin en önemli tasarımcılarından Bülent Erkmen tarafından hazırlanan yeni logomuz, Nilüfer’in doğayla barışık çağdaş kent kimliğini temsil ediyor” dedi. 

Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin yeni kurumsal kimliğini anlatan logoyla ilgili, “yönetim felsefemizde yer alan eşitlik, özgürlük, kardeşlik, evrensellik, sürdürülebilirlik, şeffaflık ve katılımcılığı temsil ediyor” açıklamasını yaptı.  

1987’de belediye statüsüne kavuşan Nilüfer’in, son 13 yılına damga vurduklarının altını çizen Başkan Bozbey, “Herkesin mutlu yaşayacağı bir kent yaratmak için hep birlikte elimizden geleni yaptık. Bugün Nilüfer farklı belediyecilik anlayışıyla yurtiçinde ve yurtdışında pek çok belediyeye örnek oluyorsa ve bugün Nilüfer’de yaşamak ayrıcalıksa bunda herkesin emeği var.  Bu şehre emeği geçen herkese, başta önceki dönem belediye başkanlarımız Faruk Baykal ve Ziya Güney olmak üzere, eski belde belediye başkanı ve şimdi başkan yardımcısı olan isimlere, tüm meclis üyelerimize ve tüm çalışanlarımıza binlerce kez teşekkürler” diye konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Nilüfer Belediyesi’nin insan odaklı yönetim anlayışında olduğunu vurgularken “Dileğim odur ki Nilüfer’de önümüzdeki yıllarda da bu anlayış devam etsin” ifadelerini kullandı. Nilüfer’de görev yaptığı için kendisini ayrıcalıklı hissettiğini belirten Kaymakam Ekrem Çalık da “Nilüfer Bir marka kent. Bugüne dek Nilüfer Belediyesi ile işbirliği ve uyum içerisinde çalıştık” dedi.  

Kuruluş yıldönümü gecesinde emekli olan personele teşekkür plaketi veren Nilüfer Belediye Başkanı,  belediye personeli tarafından “yılın enleri” seçilen yöneticilere de birer ödül heykelciği sundu. 25. yaş pastası da Başkan Bozbey, Kaymakam Ekrem Çalık ve Turhan Tayan başta olmak üzere tüm yöneticilerin katılımıyla birlikte kesilirken, yapılan havai fişek gösterisi de coşkuya eşlik etti. 
Gecede önce Grup İncesaz ardından sevilen klarnetçi Serkan Çağrı ve Rumeli Band ekibi birer konser verdi. Müzikler eşliğinde doyasıya eğlenen Nilüfer Belediyesi personeli, Serkan Çağrı’nın davetini kırmayan Başkan Bozbey’in söylediği şarkılarla da kendilerinden geçti ve doyasıya dans etti. Bozbey, “Keskin Bıçak”, “Ne Sen Beni Unut Ne de Ben Seni”, “Ormancı”, “Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş” gibi eserlerle adeta mini bir konser verdi.