Tarımsal üretimin artırılması ve vatandaşın sağlıklı gıdaya ulaşması için yıllardır çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, halkı, balkon ve teraslarda tarıma teşvik etmek için bu yıl da fide dağıtımına başladı. Nilüfer Belediyesi, Halk Evi önünde 4 günde 400 bin fide dağıtacak.

 

“Fide bizden, ürün sizden” diyen Nilüfer Belediyesi, iki yıl önce başlattığı fide dağıtım kampanyasına bu yıl da devam ediyor. Tarımsal üretimi ve çeşitliliği artırmak ve kırsaldaki çiftçilere destek vermek için çeşitli çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, Gıda Yılı ilan ettiği 2021 yılında “Fide Bizden, Ürün Sizden” sloganıyla ücretsiz fide dağıtım kampanyası başlatmıştı. Vatandaşı balkon tarımına teşvik etmeyi, ata tohumunu gelecek kuşaklara aktarmayı hedefleyen Nilüfer Belediyesi bu yıl da ücretsiz fide dağıtımına başladı. Nilüfer Belediyesi, Halk Evi önünde 12 Mayıs gününe kadar 4 gün boyunca

400 bin adet domates, biber ve patlıcan fidesi dağıtacak.
Dağıtımın başladığı ilk gün vatandaşlara fidelere yoğun ilgi gösterdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de standından başına geçerek vatandaşlara fide verdi.

Kampanyanın her yıl daha fazla ilgi gördüğünü vurgulayan Başkan Turgay Erdem, vatandaşlara kampanyaya gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Kentte yaşayan herkesin balkon ve teraslarında tarımsal üretim yapmaları için çağrıda bulunan Başkan Turgay Erdem, “Bu yıl ata tohumlarından üretilmiş domates, biber, patlıcan gibi sebze çeşitlerinden 4 gün boyunca toplam 400 bin adet fide dağıtacağız. İstiyoruz ki Nilüfer’de balkon tarımı yaygınlaşsın herkes üretimin tadına varsın. Toprağın uyanışına tanıklık ettiğimiz bu güzel bahar gününde sizler aldığınız fidelerle evlerinizde sebze yetiştirmenin ve dalından koparıp yemenin tadını çocuklarınıza yaşatın istiyoruz. Balkonlarınız, teraslarınız birer mini bahçeye dönüşsün, ilaçsız biberler, domatesler patlıcanlar yetişsin. Gelecek nesilleri tarımla tanıştırın ve onları üretime teşvik edin istiyoruz” diye konuştu.

Fidelerden alan vatandaşlar Nilüfer Belediyesi ve Başkan Turgay Erdem’e teşekkür ederek kampanyanın tüm kurumlara örnek olması dileğinde bulundular.