haber

Nilüfer Belediyesi çalışanları bayramlaştı

Nilüfer Belediyesi’ndeki geleneksel bayramlaşma töreni, 10 günlük bayram tatili başlamadan önce yapıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey ile birlikte Halk Evi’nde ve Alaaddinbey Hizmet Binası’nda çalışanlarla bir araya gelerek bayramlaştı. Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Nilüfer Belediyespor sporcuları ve tüm belediye personelin katıldığı törende Başkan Bozbey, “Bayramda büyüklerimizi unutmayalım” mesajı verdi. Bozbey, “Büyüklerinize gidin ellerini öpün ve onlarla sohbet edin. Bu büyüklerimizi çok mutlu edecektir” dedi.

Uzun bayram tatillerinde kaza oranlarının arttığına dikkat çeken Başkan Bozbey, “Umarız bu bayram kazalar yaşanmaz. Kazaları yaşamamak için kurallara harfiyen uyulması son derece önemlidir. Ayrıca yola çıkarken aracınızın bakımlarını yaptırmayı unutmayın” ifadelerini kullandı.   

Kurban Bayramı öncesinde bağımsızlık yolunda atılan en önemli adımlardan biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da kutlanacağını belirten Bozbey, “30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti’nin yapı taşlarından biridir. Dolayısıyla 30 Ağustos’u unutmamalıyız” dedi. Başkan Bozbey, konuşmasının ardından tüm personele tek tek iyi bayramlar dileklerini iletti. Belediye personeli de meydanda uzun kuyruklar oluşturarak kendi aralarında bayramlaştı.