haber

Nilüfer Belediyesi Jimnastik Salonu’na Federasyon’dan tam not

Nilüfer Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Türkiye’nin ilk Jimnastik Salonu, açılış için gün sayıyor. Beşevler Mahallesi’nde 3 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilen ve toplamda 6 bin 500 metrekarelik kapalı alanda hizmet vermesi planlanan Jimnastik Salonu, Türkiye Jimnastik Federasyonu As Başkanı Emre Bağcı’dan tam not aldı. Emre Bağcı, salonu ziyaretinden sonra Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ve Nilüfer Belediyesi Spor İşleri Müdürü Fatma Tekin ile Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde bir araya geldi. Salon hakkında Başkan Yardımcısı Işıkyıldız’dan bilgi alan Federasyon Başkanı Bağcı, salonun uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilmesi için destek vereceklerini kaydetti.


Temel eğitim, antrenman salonu ve müsabaka salonlarının eksikliklerinin giderilmesi için de destek vereceklerini söyleyen Bağcı, salonun açılışında uluslararası başarılara imza atan sporcuları Nilüfer’e davet edeceklerini belirtti.


Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız da her yaştan insanın spor yapabilmesi ve gelecek nesillerin sporla iç içe olması için farklı projeler geliştirdiklerini, Başkan Mustafa Bozbey’in Nilüfer’i spor kenti yapma hedefine doğru hızla ilerlediklerini söyledi. Işıkyıldız, Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin ilk Jimnastik Salonu’nun birkaç ay içerisinde açılarak hizmete gireceğini ifade etti. 


Tam donanımlı salon


Nilüfer Belediyesi’nin Beşevler Mahallesi’nde yaptırdığı Jimnastik Salonu, 3 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edildi ve toplamda 6 bin 500 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. Tesisteki bin 100 metrekarelik ana salonda, ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlenebilecek. Aynı zamanda 320 kişi seyirci kapasitesi olan ana salonda, sporcular uluslararası müsabakalar için antrenman yapabilecek. Jimnastik Salonu’nda ayrıca, judo-eskrim-güreş-karate salonu, büyük ve küçük olmak üzere iki aerobik salonu, tüm sporcu ve seyircilerin kullanabileceği kafeterya da yer alıyor.