haber

Nilüfer Belediyesi personeli halı sahada buluştu

Nilüfer Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından, kurumsal gelişim ve kurum içi uyumu teşvik amacıyla her yıl düzenlenen Fuat Sakarya Halı Saha Turnuvası bu yıl da geniş katılımla yapılıyor.  Turnuvanın ilk müsabakaları Yıldızlar Karması – Dinamo Kültür, Fenomenler – Bengay Kokulu Adamlar, Sosyal Destekspor – Tiyatro Teknik arasında oynanan maçlarla başladı. Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde oynanan Yıldızlar Karması ile Dinamo Kültür maçının başlama vuruşunu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oğlu Meriç ile birlikte yaptı.

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Nilüfer Belediyesi personeli Fuat Sakarya adına düzenlenen ve iki gruptan oluşan turnuvada, 15 takım şampiyonluk mücadelesi verecek. Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileyen Başkan Bozbey, “Dostluk ve centilmenlik kazansın” dedi.

Çekişmeli geçen ilk maçta Dinamo Kültür takımı, Yıldızlar Karması’nı 5-2 mağlup ederek, turnuvaya galibiyetle başlayan takımlar arasında yer aldı. 

İkinci maçta Fenomenler takımı, Bengay Kokulu Adamlar’ı 10 – 1 gibi farklı bir skorla geçerken, kıran kırana geçen diğer bir maçta Sosyal Destek takımı da Tiyatro Teknik takımını 5 – 3 mağlup etti.

Üç hafta sürecek olan turnuvanın final maçı 27 Aralık tarihinde oynanacak.