haber

Nilüfer’de caz şöleni başlıyor

28 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği Nilüfer Caz Tatili’nde sahne alacak olan ünlü isimler, müzik tutkunları ile hasret giderecek. Nilüfer Belediyesi’nin “İyi bir şey” sloganıyla ilkini 2016 yılında düzenlediği Nilüfer Caz Tatili, bu yıl üçüncü kez sanatseverleri caz müziğinin büyülü dünyasıyla buluşturmaya hazırlanıyor. 28 Ocak’ta başlayacak olan Nilüfer Caz Tatili’nde bu yıl da cazın usta isimleri konser verecek. 18 Şubat’a kadar devam edecek Nilüfer Caz Tatili’nin açılışı, Sarp Maden, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem’in modern caz üçlüsü MadenÖktemErsönmez konseri ile gerçekleşecek. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek açılış kokteylinin ardından gerçekleşecek konserde, sevilen caz üçlüsü, kendine özgü müzik tarzı ile hayranlarının gönlünü fethedecek. Müziğiyle dinleyenlere, yaratıcı ve ustaca çalınmış bir müzik keyfi yaşatan grup, aynı zamanda farklı bir müzikal hikayenin içine de çekiyor.


Nilüfer Caz Tatili’nin ikinci konserini kendi geliştirdiği 5 telli kontrbasıyla ünlü olan Renaud Garcia-Fons verecek. Ünlü kontrbas ustası, 31 Ocak Çarşamba günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde yeni projesi Revoir Paris ile Bursalıların karşısına çıkacak. Cazın usta isimlerinden Fatih Erkoç Quartet da sahne alacak. 8 Şubat Perşembe günü BAOB Oditoryum’da düzenlenecek konserde, Fatih Erkoç Bursalı hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. İstanbul Kâinat Radyosu da Nilüfer Caz Tatili’nin ünlü konukları arasında olacak. 12 Şubat Pazartesi günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde caz meraklılarının karşısına çıkacak olan İstanbul Kâinat Radyosu, farklı tarzıyla gönüllerde yer edecek.


Nilüfer Caz Tatili’nin kapanış konserini 18 Şubat Pazar günü Ediz Hafızoğlu verecek. Daha önceki yıllarda davuluyla başta caz olmak üzere, rock'n roll'dan metale kadar pek çok müzik türünde çok sayıda müzisyene eşlik eden Ediz Hafızoğlu, bu defa kendi şarkılarıyla Bursalıların karşısında olacak. Sahnelerde ve müzikle yaşayan bir davulcunun müzikal yolculuğuna tanıklık etmek isteyenler için Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” & Friends kaçırılmayacak bir konser.

 

ATÖLYE VE FİLM GÖSTERİMLERİ

 

Nilüfer Caz Tatili’nde atölye ve film gösterimleri de düzenlenecek. Yönetmenliğini Damien Chazelle'in yaptığı " La la Land / Aşıklar Şehri " ve “Whisplash” filmleri Konak Kültürevi’nde sanatseverlerle buluşacak. Ayrıca  Ediz Hafıoğlu ile Davul Atölyesi'nde, caz müziğinde davul kullanımına dair bilgilendirici bir sunum yapılacak ve bu konuda katılımcılarla uygulamalar yapılacak.

 

BOZBEY’DEN DAVET

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, cazseverleri ve şimdiye kadar caz müziği ile tanışmamış olan herkesi bu müzik şölenini kaçırmamaya davet etti. Nilüfer’de herkesi caz müziğiyle buluşturmak istediklerini söyleyen Başkan Bozbey, “Uluslararası Nilüfer Caz Tatili süresince cazın ustaları bizimle birlikte olacak ve müziğin büyülü dünyasına keyifli bir yolculuk yaşatacaklar” dedi.