haber

Nilüfer’de çocukların tiyatro keyfi başladı

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni sezonda iki çocuk oyununu sahneleyecek. Bu oyunlardan biri olan Yeni Dünya-Bir Uzay Macerası’nın prömiyeri Konak Kültürevi’nde yapıldı. 6 yaş üzerindeki çocuklar için sahnelenen oyuna ilgi büyüktü.

 

Pelin Temur’un yazdığı oyun, uzay, Dünya ve kuşlar hakkında bir hikayeyi anlatıyor. İki ayağının üstüne kalkıp ilk kez yıldızlara bakan atalarımızdan, füzeler inşa edebilen günümüz insanına kadar devam eden bir hikaye. Oyunda, izleyenleri başka gezegenler keşfetmeye götüren büyük merakın ve hırsın hikayesi konu ediliyor. Güray Dinçol’un yönettiği oyunda Batuhan Pamukçu, Dilara Topuklular, Ferya Soysal, İbrahim Ersoylu, Mert Tiryaki rol alıyor. Funda Çebi’nin kostüm tasarımını yaptığı oyunun koreografisini, Gizem Bilgen, Burçak Çöllü, dekor -ışık tasarımını Cem Yılmazer gerçekleştirdi.

 

Yeni Dünya-Bir Uzay Macerası 21 Kasım tarihine kadar her hafta pazar günleri saat 13.00’de Konak Kültürevi’nde küçük tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. 21 Kasım’da sahnelenmeye başlayacak yeni çocuk oyunuyla birlikte, Yeni Dünya-Bir Uzay Macerası isimli oyun iki haftada bir izleyici karşısına çıkacak.