haber

Nilüfer’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu başladı

Nilüfer’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu başladı

Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nda bütün kenti Ata posterleriyle donatmak için iki ayrı noktada poster dağıtımına başladı. Herkesin evini bayraklarla süslemesini isteyen Başkan Bozbey, halkı geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü’ne de davet etti.


Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıl dönümü, Nilüfer’de bu yıl da coşku içinde kutlanacak. Nilüfer Belediyesi kenti Ata posterleriyle donatmak için bu yıl da çalışmalara başladı. Nilüfer Belediyesi bu hafta boyunca Halk Evi ile Nilüfer Kent Konseyi önünde kurulan stantlarda Ata posteri dağıtacak. Bir hafta boyunca iki noktada, 09.00 ile 18.00 saatleri arasında toplam 50 bin adet Ata posterinin dağıtılması planlanıyor.


“Bütün Nilüfer bayraklarla süslenecek”
Halk Evi önünde Ata posteri dağıtımına katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlayacaklarını belirterek, “Bizler, Cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkacağımızı göstermek adına bayramımızı alanlarda coşkuyla kutlayarak dünyaya göstermek zorundayız. Onun için Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyeti koruma ve kollama, bütün dünyaya gösterme adına bayraklarımızı evlerimizin balkonuna ve camlarına asacağız. Nilüfer Belediyesi olarak her yıl binlerce bayrak dağıttık ve bayrak dağıtmayı sürdürüyoruz. İnanıyorum ki Nilüfer bayraklarla süslenecektir. Tüm evlerimizde bayrağımız dalgalanacaktır. Tüm Nilüferlilerden bunu bekliyorum” dedi.


“Pazar günü herkesi Cumhuriyet yürüyüşüne bekliyoruz”
Nilüfer Belediyesi olarak Cumhuriyet Bayramı’nı salonlarda değil alanlarda kutladıklarının altını çizen Başkan Bozbey, herkesi 29 Ekim Pazar günü FSM Bulvarı’nda yapılacak Cumhuriyet Yürüyüşü’ne davet etti. Başkan Bozbey, “Çoluk çocuk, 7’den 77’ye herkesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda saat 19.00’da başlayacak olan büyük yürüyüşümüze bekliyoruz. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra da sanatçı Kıraç’ın vereceği konser ile coşkumuz doruğa tırmanacak. Cumhuriyet coşkumuzu tüm dünyaya haykıracağız” ifadelerini kullandı.