haber

Nilüfer’de “Dayanışma Market” kapılarını açtı

Nilüfer Belediyesi ekonomik krizin hayatı olumsuz etkilediği bugünlerde, “Dayanışma Market” ile ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor.

 

Ekonomik krizin ağırlığı altında ezilen yurttaşlara destek olmak amacıyla, “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında, başta yoksullar, engelliler ve yaşlılar olmak üzere toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik çeşitli çalışmalar yürüten Nilüfer Belediyesi, şimdi de “Dayanışma Market”i hizmete sundu.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi bünyesinde kapılarını açan “Dayanışma Market”ten Nilüfer’de ikamet eden ve sosyal-ekonomik kriterleri tutan dar gelirli vatandaşlar yararlanabiliyor.

Temel gıda ve çocuk ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu marketten alışveriş yapmak isteyenler kimlik ibrazından sonra, rızası dahilinde e-devlet sistemi üzerinden sosyal-ekonomik incelemeye alınıyor. Kriterleri tutan kişiler kendilerine verilecek 200 kredilik tutarla “Dayanışma Market”ten alışveriş yapabiliyor. Başvuranların ayda bir kez yararlanabildiği marketin, Ramazan Bayramı sonuna kadar hizmet vermesi planlanıyor.

Projeye destek vermek isteyen hayırseverler de son kullanma tarihi geçmeyen ve orijinal ambalajı bozulmamış ürünleri markete bağışlayabiliyor. 20’yi aşkın temel gıda ve çocuk ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu market, hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet veriyor.