haber

Nilüfer’de Kâğıttan Çocuklar izlenime açıldı

Dr. Tarık Zafer Kocabey’in, çöplerden geriye dönüşebilen atıkları toplayan çocukların hayatlarından kesitler sunan fotoğraf sergisi Konak Kültürevi’nde izlenime açıldı. 23 Şubat’a kadar açık kalacak olan serginin açılışına Kocabey’in meslektaşları, yakın dostları ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı. 

Sergide çöpten geri dönüşebilen atık toplayarak geçimini sağlayan insanların hayatlarından kesitler sunduğunu ifade eden Kocabey, “Bu sergi bir hayat mücadelesini gözler önüne sermekte. Yeniden kullanılabilir atıklar bir geri dönüşüm sektörü doğurmuştur. Birçok kez yanlarından gelip geçtiğimiz ve yüzüne bile bakmadığımız atık toplayıcıların hayatlarına dair kesitler yer alıyor bu sergide. İlk kez oturduğum bir sokakta bir çöp konteyneri yanında dinlenirken bulduğum Ramazan ile konuştuktan sonra o ve onun gibilerin hayatlarına dair öğrendiklerimi bir fotoğraf projesi haline getirdim ve sizlerle paylaştım,” dedi. 

Tarık Zafer Kocabey’i böylesine anlamlı bir olayı sanatseverlerin dikkatine sunduğu için kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de sanata olan desteklerinin her zaman devam edeceğini ifade etti. Sergide ayrıca Bursa Tabip Odası adına, Başkan Bozbey tarafından Kocabey’e anlamlı bir projeye imza attığı için teşekkür plaketi de verildi.