haber

Nilüfer’de kedi kurtarma seferberliği

Nilüfer’de bir binanın çatısında uzun süre mahsur kalan kedi duyarlı vatandaşların çağrısıyla kurtarıldı. Nilüfer Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden bir kedinin üç gündür çatıda mahsur kaldığı ihbarı üzerine Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekipleri Dumlupınar Mahallesi’ne gitti. Hayvan ambulansının da hazır bekletildiği operasyonda ekipler uzun süre çatıdaki kediye kurtarmak için uğraş verdi. Ekipler çatıya çıkarak ulaşmaya çalıştıkları kediye zarar vermemek için titizlikle hareket etti. Kediye zarar vermek istemeyen ekipler, kapan yardımıyla talihsiz hayvanı kurtardı.

 

NAK Başkanı Fatih Işık, “İhbar aldık ve 3 gündür burada olduğunu öğrendik. Kedinin hayatını tehlikeye atmamak için dikkatli davrandık. Daha sonra veteriner ekipleri geldi. Kapan yardımıyla zarar vermeden kurtardık” dedi.

 

Veteriner Hekimi Mehmet Arslan da “Kapan kafes sistemiyle kediyi kurtardık. Merkezimize götürüp genel tedavisini yapacağız. Tamamen sağlığına kavuşunca sahiplendirme yoluna gideceğiz” diye kaydetti.

 

Ekipler kediyi daha sonra hayvan ambulansı ile Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne götürerek tedavi altına aldı.