haber

Nilüfer’de müzik şöleni

”Sazını, sözünü, arkadaşını al gel” sloganıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen etkinliğe Bursa’nın çeşitli yerlerinden gelen amatör ve profesyonel müzik grupları, trafiğe kapatılan caddede performanslarını sergiledi. Elektrogitardan bağlamaya, piyanodan tambura çeşitli enstrümanlarla hemen her tarzda müziğin icra edildiği etkinlikte, cadde boyunca yükselen coşku gece geç saatlere kadar devam etti. Yediden yetmişe yaklaşık 600 müzisyenin 40 grup ile birlikte yer aldığı etkinliğe binlerce Nilüferli ilgi gösterdi.

Amatör müzik gruplarının halkla buluşması adına ve Bursa’da ve Türkiye’de geniş kitlelerin katıldığı en büyük sanatsal aktivitelerden biri olarak dikkati çeken etkinlikte kendilerini müziğin ritmine kaptıran Nilüferliler, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa’nın tanınmış gruplarından Bakkal ve Nilüfer Liselerarası Müzik Yarışması’nda dereceye giren Ahmet Erdem Anadolu Lisesi’nin de konser verdiği gecede bir de evlilik sürprizi yaşandı. Konser sırasında verilen aradan istifade eden Yağız adlı bir genç, kız arkadaşı Zeliha’ya evlenme teklifi etti. Teklifi önce şaşkınlıkla karşılayan daha sonra da kabul eden Zeliha’nın cevabı alanda herkesi sevince boğdu.

FSM’yi baştan sona dolaşan ve müzisyenleri kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Burada çok güzel ortam oluştu. Burada müziğe gönül verenleri buluşturmak istedik. Müzik ruhun gıdasıdır. Nilüfer’de herkesi müziğin içine çekeceğiz. Bursa’da sanatın merkezi Nilüfer oldu ama bu sürdürebilir olmalı. Nilüferlilere bu organizasyona destek verdiği için çok teşekkürler,” dedi.