haber

Nilüfer’de seçim heyecanı

Geçtiğimiz yıl yayınlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron şirketlerden, belediye şirketi olan Nilbel A.Ş.’ye geçişi yapılan Nilüfer Belediyesi çalışanları, işyeri temsilcisi seçimi için sandık başındaydı. DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’na üye 1385 üye, bağlı oldukları sendika ile üyeler, sendika ile işveren ve üye ile işveren arasında köprü görevini üstlenecek işyeri temsilcilerini gerçekleştirilen seçimle belirledi.


Katılımın oldukça yüksek olduğu seçimlerde, Genel-İş Sendikası tarafından Halk Evi Hizmet Binası ve Alaaddinbey Hizmet Binası’nda toplam 5 sandıkta oy kullanıldı. Şube Başkanı Selahattin Atak’ın da takip ettiği ve iki gün süren oy verme işleminde, sandıkları ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de adaylara başarılar diledi.


Turgay Erdem'i ziyaret ettiler

DİSK’e Bağlı Genel-İş Sendikası’na üye Nilbel AŞ. çalışanları işyeri temsilcileri Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile bir araya geldi. Nilbel A.Ş çalışanlarına sendika yolunun açılmasına fırsat verdiği için Başkan Turgay Erdem’e teşekkür eden temsilciler, çalışanların sosyal haklardan yararlanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. İşyeri temsilcilerini kutlayarak çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Turgay Erdem, kurum olarak her zaman çalışanın yanında olduklarını belirtti.


Personelin işyeri temsilci seçimleri sonuçlarına göre 15 kişilik liste şu isimlerden oluştu:

Orhan Çelik

Onur İskeçeli

Bekir Alsbey Özdemir

Onural Keskin

Karaca Özgür Aydın

Veli Şengüzel

Hayrettin Erdoğan

Metin Tamir

Taylan Özbay

Harun Uslu

Kemal Bayrakçı

Muzaffer Özcan

Rasim Canoğlu

Enver Uçar

Ahmet Şen