haber

Nilüfer’den genç müzisyenlere müjdeli haber

Nilüfer Belediyesi, genç müzisyenlere yönelik Bursa’da ilk olacak bir projeyi hayata geçiriyor. 23 Nisan Mahallesi’nde yapılacak ses kayıt stüdyosu, müziğe gönül veren gençlerin önemli bir ihtiyacını karşılayacak.

 

Nilüfer Belediyesi 23 Nisan Mahallesi’nde müzisyenlere yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçirmeyi planlıyor. 23 Nisan Mahallesi’nde yapılması planlanan ses kayıt stüdyosunda müziğe gönül verenler çalışmalarını yapabilecek. İki adet kayıt stüdyosu olacak proje Bursa’da bir ilk olacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, konuyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere 23 Nisan Mahalle Muhtarı Sevda Bayraktar ve Mahalle Komitesi üyeleriyle bir araya geldi. ‘Yeni Nesil Nilüfer’ anlayışıyla projeleri bölge halkının katılımıyla hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Turgay Erdem, proje hakkında Mahalle Komitesi üyelerinin fikrini aldı.

Projenin bu bölge için çok uygun olduğunu belirten Başkan Erdem, “Nilüfer’de müziğe gönül veren herkese, çalışmalarını kayıt altına alabilecekleri olanakları sunmak istiyoruz. Burada yapacakları çalışmalar belki de ileri de kariyer planlarında etkili olacak. Burada fikrimizi mahalle komitemizle paylaşmak istedik. 300 metrekareyi aşkın bir alanda iki kayıt stüdyosu olacak. Profesyonel kişiler burada görev alarak gelen müzisyenlerimize yardımcı olacak. Nilüfer’de yine bir ilke imza atmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

23 Nisan Mahallesi’nin sorunlarını yakından bildiklerini kaydeden Başkan Erdem, “Bu bölgede öncelikle okul ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu eksiği gidermek için Nilüfer Belediyesi olarak yer tahsis ettik ve okulu yapacak hayırseverle protokol de imzaladık. Süreç işliyor, bölgenin imar planı çalışmaları tamamlandı ancak mülkiyete ilişkin çalışmalar sürüyor. Bu süreçte tamamlanıp, yeni tapular çıkarıldığında buradaki tüm hizmetlerin de önü açılmış olacak ve bölgenin eğitim, sağlık, park alanlarındaki eksikleri hızla tamamlanacak” dedi.