haber

Nilüfer Edebiyat Müzesi'nde Mehmet Erte ile edebi buluşmalar

Nilüfer Belediyesi’nin Misi Mahallesi'nde (Gümüştepe) hayata geçirdiği Türkiye'nin alanında ilk ve tek Edebiyat Müzesi olma özelliğini taşıyan Nilüfer Edebiyat Müzesi, edebi buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Müzede, Varlık Dergisi'nin 85'inci yılına atıfla 13 Ekim'de açılan "Varlık - Bir Uzun Koşu" sergisinin ardından, Varlık Dergisi editörü Mehmet Erte de "Kurmacanın Doğası Üzerine" atölye çalışmaları gerçekleştiriyor. 20 Ekim'den bu yana devam eden ve 8 hafta sürecek olan atölye çalışmalarına edebiyat tutkunlarının ilgisi büyük.
Misi'de bulunan Nilüfer Edebiyat Müzesi'nde gerçekleştirilen Mehmet Erte'nin atölye çalışmalarında "Özgün bir edebiyata gerçekten hazır mıyız? - Modernist tavır / Başkaldırı yolları", " Gündelik hayatta anlatının doğası - Bizi kuşatan senaryoları okumak / Hikâyeden öyküye", "Anlatı(m) biçimleri
Anlatmak mı, göstermek mi? - Kahraman burada, anlatıcı nerede? ve "Kurmacanın matematiği" gibi konular ele alınıyor.
Varlık Dergisi editörü Mehmet Erte'nin, 8 Aralık’a kadar sürecek olan "Kurmacanın Doğası Üzerine" isimli atölye çalışmaları ücretsiz olarak Nilüfer Edebiyat Müzesi'nde gerçekleştiriliyor. Atölye çalışmalarının sonucunda katılımcılara belge verilecek.