haber

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu nefes kesti

Katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen, festivallerde izleyenleri adeta büyüleyen Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, “Nirengi” isimli özel gösteri ile gönülleri bir kez daha fethetti. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gösteriye ilgi büyüktü. Eğitmenliğini Miray Tanrıöver ve Mükteda Altıner’in yaptığı Nilüfer Halk Dansları Topluluğu gösterisini çok sayıda davetlinin yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanvekili Nilgün Berk ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı da izledi. Gecede, Master, Gösteri ve Yıldız Grupları Anadolu’nun dört yöresinden sundukları gösterilerle büyük alkış aldı.


Gösterinin ilk bölümünde Master Grubu, Marmara’dan Ege’ye, Doğu Anadolu’dan  Karadeniz ve Balkanlar’a kadar bütün yörelerden kesitler sundu. İkinci bölümde de Nilüfer Halk Dansları Topluluğu Gösteri ve Yıldız Grubu, Aydın, Van, Fethiye, Anamur, Bursa, Karadeniz yörelerinin yanı sıra samah, gavallı, oryantal ve roman dansı sundu. Gecenin finalinde “Nirengi” adı verilen gösteri yapıldı.


Gösterinin sununda eğitmenleri ve dansçıları, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına kutlayan Nilüfer Belediye Başkanvekili Nilgün Berk, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nun kurulduğu 2001 yılından bu güne kadar Türkiye birinciliği ve Dünya birinciliğini kazanarak Nilüfer’in gurur kaynağı olduğunu belirtti. Berk, “Bu gösteriyi izlerken çok büyük gurur duyduk. Nilüfer Halk Dansları Topluluğu bize muhteşem bir görsel şölen yaşattı. Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.