haber

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu yeni sezona merhaba dedi

Türkiye ve dünyada düzenlenen organizasyonlara başarılarıyla damga vuran Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikle yeni sezona merhaba dedi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile eşi Seden Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, eğitmenler, kursiyerler ve aileleri katıldı. Etkinlikte konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda yer alan 7’den 77’ye dansçıların, başarılarıyla Nilüfer’i, Bursa’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğini ifade etti.

 

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nun, kurulduğu günden bu yana sayısız başarının altına imza attığını kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, emeği geçenlere teşekkür etti. Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’na katılanların, halk danslarının yanı sıra ekip çalışmasını, dostluk, birlik, beraberlik ve dayanışmayı, sosyalleşmeyi, acının, sevincin ve üzüntünün nasıl paylaşıldığını da öğrendiğini belirten Başkan Bozbey, temel hedefin de bu olduğunu kaydetti.

 

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’ndaki beraberlik ruhunu başka alanlarda görmediğini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey şöyle devam etti: “Burada farklı bir birliktelik var. Bu birliktelik, başarıyı getiriyor. Bunda, eğitmenlerimizin payı çok büyük. Dans etmek, sizleri gençleştirir, dinçleştirir ve geleceğe daha güzel bakmanızı sağlar. Yeni sezonun iyi geçmesini diliyorum.”

 

Konuşmasının ardından Başkan Mustafa Bozbey ile eşi Seden Bozbey, katılımcılarla birlikte günün anısına pasta kesti. Eğlenceli anların yaşandığı etkinlikte Başkan Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey ve katılımcılar, hep birlikte damat halayı çekti. Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda bu yıl, minikler, yıldızlar, gençler, gösteri ve master gruplar olmak üzere beş ayrı grupta toplam 250 kişi, Türkiye’nin farklı yörelerinden dans eğitimleri alacak. Eğitimler, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde haftanın beş günü verilecek.